Chełm: Uwaga, lecą drzewa!

  • 18.11.2019, 11:11 (aktualizacja 18.11.2019, 11:25)
  • MP
Chełm: Uwaga, lecą drzewa!
W zeszłym tygodniu rozpoczęła się wycinka drzew w Borku. Podczas prowadzenia prac obowiązuje zakaz wstępu do części lasu.

Nadleśnictwo Chełm kontynuuje prace, których celem jest pozyskiwanie drewna, a także przygotowanie powierzchni do odnowienia drzewostanu. Odbywają się one zgodnie z planem urządzenia lasu, zatwierdzonym decyzją ministra środowiska.

- Leśnicy dokonują sztucznych nasadzeń i naturalnego obsiewu, a także wycinają drzewa chore, uszkodzone, o słabej jakości oraz zagrażające bezpieczeństwu - podaje nadleśnictwo w komunikacie. - Efektem prac ma być uzyskanie jak najbardziej zdrowotnego i najlepszego jakościowo drzewostanu. Wycinka ma zostać zakończona do końca grudnia tego roku.

Na obszar objęty pracami wstęp jest zabroniony. Jest on oznakowany specjalnymi żółtymi tablicami. Leśnicy zaznaczają również, że po ścieżkach w Borku poruszają się maszyny i samochody przewożące drzewo, więc należy na nie uważać.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe