Kto posprząta aquapark?

  • 18.11.2019, 09:24 (aktualizacja 21.11.2019, 16:59)
  • AN
Kto posprząta aquapark?
Chełmski Park Wodny został bez firmy sprzątającej. Jak udało się nam ustalić, decyzja została podjęta w związku z zadłużeniem, jakie aquapark ma wobec świadczeniodawców. Czy to oznacza, że park wodny przestanie być sprzątany? Prezes spółki znalazł już rozwiązanie.

Z naszą redakcją skontaktowała się jedna z osób, które zajmowały się sprzątaniem parku wodnego.

- Otrzymaliśmy informację, że współpraca naszej firmy z aquaparkiem kończy się w środę o godz. 24 z powodu zaległości finansowych. Wiemy, że firma już kilkakrotnie wzywała park do zapłacenia zaległych faktur, ale najwyraźniej wezwania te pozostały bez echa - poinformowała nas kobieta. - W związku z tym 12 osób dostało wypowiedzenia z pracy.

Umowa z firmą sprzątającą zawarta była podobno do 24 stycznia. Zadłużenie musiało być więc spore, skoro nie osiągnięto żadnego porozumienia. 

Czy to oznacza, że park wodny zostanie zamknięty? Obiekt tego typu nie może funkcjonować bez bieżącego sprzątania. Jak powszechnie wiadomo, spółka od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi.

Jak poinformował prezes zarządu Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich, problem został zażegnany i nie ma ryzyka zamknięcia obiektu.

- Pan Artur Juszczak podpisał umowy bezpośrednio z osobami, które dotychczas zajmowały się utrzymaniem czystości na zlecenie firmy zewnętrznej. Osiem osób zostało zatrudnionych na 3-miesięczny okres próbny - informuje Dominik Gil z gabinetu prezydenta. - Takie rozwiązanie gwarantuje kontynuację świadczenia usług o podwyższonym standardzie, ponieważ będą realizowane przez ten sam doświadczony zespół, i zapewnia ciągłość funkcjonowania Chełmskiego Parku Wodnego, w dłuższej perspektywie przynosząc oszczędności względem kosztów ponoszonych dotychczas na utrzymanie czystości.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe