Przejazdy kolejowe zagrożone

  • 15.11.2019, 21:47 (aktualizacja 15.11.2019, 22:01)
  • GD
Przejazdy kolejowe zagrożone
Czy przejazdy kolejowe w Tuligłowach i Małochwieju Małym zostaną zlikwidowane? O tym i o innych sprawach będzie można dowiedzieć się na spotkaniu z wykonawcą dokumentacji przedprojektowej modernizacji linii kolejowej Rejowiec-Zawad-Zamość.

Pod koniec sierpnia Rada Gminy Krasnystaw jednogłośnie przyjęła oświadczenie, w którym sprzeciwiła się planom likwidacji przejazdów kolejowych w Tuligłowach i Małochwieju Małym. Propozycje PKP okazały się nie do zaakceptowania z kilku powodów. W skrócie chodzi o wysokie koszty budowy, niekorzystne ukształtowanie terenu i ograniczoną widoczność na planowanym skrzyżowaniu w okolicach domu weselnego "Gajczyna".

Jednocześnie w oświadczeniu wójt i radni zaproponowali rozważenie alternatywnego wariantu. Polega on na wybudowania drogi wzdłuż torów kolejowych, od drogi powiatowej w Małochwieju Małym do drogi wojewódzkiej nr 846 w Małochwieju Dużym o długości około 1,25 km.

Wstępnie proponowana likwidacja przejazdów jest związana z trwającymi pracami przedprojektowymi modernizacji linii kolejowej nr 69 i 72 na odcinku Rejowiec-Zawada-Zamość-Szopinek. Chodzi o poprawę warunków ruchu kolejowego oraz  bezpieczeństwa w obrębie istniejących przejazdów, bo PKP zmierza w kierunku budowy szybkiej kolei.

- Nie mamy żadnej oficjalnej odpowiedzi na stanowisko przedstawione przez Radę Gminy Krasnystaw. Mamy nadzieję, że przejazdy w Tuligłowach i Małochwieju Małym nie zostaną zlikwidowane. Zachęcamy zainteresowanych mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w tym spotkaniu. Pracownicy urzędu również będą uważnie przysłuchiwali się nowym propozycjom w tej sprawie - mówi sekretarz gminy Krzysztof Gałan

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe