Chełm: Kto wypróżnił się na pomnik? [VIDEO]

  • 13.11.2019, 09:43 (aktualizacja 14.11.2019, 18:34)
  • AN
Chełm: Kto wypróżnił się na pomnik? [VIDEO]
Najwyraźniej nie każdy potrafi zachować się na cmentarzu. Przekonały się o tym osoby, które odwiedziły ostatnio chełmski kirkut. Skarga dotarła do urzędu.

- Chełmski Cmentarz Żydowski. Ktoś był tak miły i raczył się wypróżnić tuż przed pomnikiem upamiętniającym wymordowanych w holocauście Żydów. Brak słów - pisze nasz Czytelnik i na dowód dołącza filmik oraz zdjęcia.

Sytuacja miała miejsce na kirkucie przy ul. Kolejowej, miejscu pamięci poświęconemu mieszkańcom Chełma, pochodzenia żydowskiego. To tu odbywają się różnego rodzaju uroczystości, przyjeżdżają wycieczki, przychodzi młodzież z chełmskich szkół.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nekropolią opiekuje się miasto, utrzymanie porządku i czystości na terenie cmentarza zlecone zostało Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej. Najwyraźniej przydałaby się też "opieka" mundurowych. Cmentarz zlokalizowany jest na uboczu, to nie pierwszy incydent w tym miejscu.

Znieważenie pomnika to w myśl art. 261 kodeksu karnego złamanie prawa, za które grozi grzywna lub nawet kara ograniczenia wolności.

- Jest nam bardzo przykro z powodu skandalicznego incydentu, do którego doszło na cmentarzu żydowskim przy ulicy Kolejowej w Chełmie. Potępiamy wszelkie akty profanacji, niezależnie od tego, w jaką grupę wyznaniową lub narodowościową są wymierzone - komentuje sytuację Dominik Gil z gabinetu prezydenta.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które odpowiada za porządek i czystość na terenie nekropolii przy ulicy Kolejowej, niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia, uprzątnęło nieczystości z pomnika.

- W związku z zaistniałą sytuacją miejskie służby zapewniają, że będą częściej monitorować nekropolię przy ulicy Kolejowej, a także pozostałe chełmskie cmentarze - dodaje Gil.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
CHełmiani
CHełmiani 17.11.2019, 21:34
Szczesc Boze! Widocznie gazeta szuka taniego skandalu, w modzie ostatnio jest obrona zydow a plucie na polskich obywateli ale pamietajcie nie kazdy z ta moda idzie sa jeszcze prawdzi i rozumni.
Myśl człowieku
Myśl człowieku 17.11.2019, 22:39
Czy gdyby na grobie należącym do kogoś z Pana rodziny lub znajomych pojawiły się odchody, zwrócenie na to uwagi osobom odpowiedzialnym za sprzątanie tego miejsca, też uważałby Pan za tani skandal?
Czytelnik
Czytelnik 14.11.2019, 22:23
Zanim rozpętacie burze zapytam skąd pewność że to ludzkie ekstrementy
Teren jest jesli dobrze pamietam otwary tak więc psina jakaś mogla się zaplątać
Należy rzetelne podchodzic do tematu bo kosztem taniej sensacji mozna doprowadzic do poważnego skandalu
inny czytelnik
inny czytelnik 17.11.2019, 22:40
co chyba nie zmienia faktu, że ktoś powinien pilnować, żeby nie było tam g...a

Pozostałe