Prusaki? Niech pan je sobie zamelduje...

  • 13.11.2019, 08:44 (aktualizacja 14.11.2019, 18:33)
  • AN
Prusaki? Niech pan je sobie zamelduje...
Taką ponoć odpowiedź usłyszał mieszkaniec jednego z bloków przy ul. 11 Listopada, kiedy zgłosił kierownikowi Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, że po klatce schodowej paradują prusaki. Po naszej interwencji w bloku pojawiła się ekipa sprzątająca. Robactwa nie znalazła.

- To skandal! Mam małe dziecko, czynsz płacę regularnie, nie chcę mieć w domu robactwa. Chyba nie wymagam zbyt wiele? - denerwuje się mężczyzna. - Poza tym nie wiem, jak można w ten sposób traktować mieszkańców? Przecież ci kierownicy są przez nas opłacani. Żałuję, że nie znam z nazwiska osoby, z którą rozmawiałem.

Kierownik podobno nie dość, że kazał mieszkańcowi zameldować u siebie w domu prusaki, to jeszcze kazał swojemu rozmówcy "wsadzić je sobie w d...".

- Takie traktowanie mieszkańców chyba nie jest na miejscu. Czy ja mieszkam w jakimś bloku komunalnym albo socjalnym? Opłaty w Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej są wysokie... - mówi mężczyzna.

Jak twierdzi nasz rozmówca, podobno kilka tygodni temu pojawili się w bloku pracownicy spółdzielni, ale w sprawie deratyzacji.

- Ponoć w bloku są myszy, a robalami nikt się już nie zajął, chociaż zwracałem na to uwagę - mówi. - Robotnicy powiedzieli mi, żebym sam zapłacił za wytępienie robali.

Prusaki to groźne szkodniki. Wdzierają się do jedzenia, roznoszą choroby, rozchodzą się po pokojach, nic więc dziwnego, że nasz Czytelnik obawia się o zdrowie swojego dziecka. Na dodatek owady te błyskawicznie się rozmnażają, a ich populacja jest w stanie w krótkim czasie objąć cały blok. Są też odporne na wiele czynników. Walka z nimi to nie taka prosta sprawa.

Jak poinformował nas wiceprezes Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, jeśli robactwo znajduje się na części wspólnej, to jego usunięciem zajmuje się oczywiście spółdzielnia. Jeżeli chodzi o plagę w mieszkaniu, to leży to już w gestii lokatorów.

- Mamy zaplanowane w roku dwa działania prewencyjne. Przeprowadzamy je wiosną i jesienią - wyjaśnia wiceprezes Maciej Cieślak. - Jeśli dzieje się coś w mieszkaniach, dobrze by było, aby działania były prowadzone w tym samym czasie, dlatego informujemy mieszkańców o swoich planach. Podajemy też namiary na firmę, z której usług korzystamy, chociaż oczywiście każdy ma wybór, niczego nie narzucamy.

Po naszej interwencji w bloku pojawiła się ekipa sprzątająca, nie stwierdzili żadnych insektów na klatce schodowej.

- Gdyby jednak okazało się, że coś jest nie tak, prosimy o zgłoszenie tego do administracji. Uczuliłem pracowników - wyjaśnia Cieślak.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rafał
Rafał 14.11.2019, 18:20
Cały ChSM, drogi i biura, na szczęście ja już mieszkam we wspólnocie.
Michał
Michał 13.11.2019, 22:00
Zglaszalismy zapowietrzone kaloryfery w administracji obdluga i pan hydraulik jakby za kare pracowali w chsm

Pozostałe