Kupmy wózek dla Mateusza!

  • 09.11.2019, 19:00 (aktualizacja 10.11.2019, 11:34)
  • AN
Kupmy wózek dla Mateusza!
Mateusz ma 27 lat. Urodził się z czterokończynowym mózgowym porażeniem dziecięcym. Jest niewidomy. Aby w miarę normalnie żyć, potrzebuje wózka inwalidzkiego z systemem transferu do samochodu. Zbiera na niego pieniądze w internecie.

Problemy zdrowotne Mateusza nie przeszkodziły mu w zdobyciu wykształcenia. Z zamiłowania jestem tyfloinformatykiem, czyli informatykiem dla osób niewidomych. Pracuje online w Fundacji Świat Według Ludwika Braille`a. Szkoli osoby niewidome z zakresu obsługi komputera, urządzeń i oprogramowania specjalistycznego (m.in. screen readerów, z ang. czytników ekranu).

- Nie ograniczam się do pomocy tylko w godzinach pracy, robię to również charytatywnie - dodaje 27-latek. - W wolnym czasie interesuję się muzyką i językami obcymi. Ponadto lubię poznawać różne kultury. Dobrze mówię po angielsku, a także uczę się szwedzkiego.

Pomimo różnych barier, jakie musi pokonywać codziennie, stara się być pogodny i uśmiechnięty. Chce być bardziej niezależny, więc potrzebuje wózka elektrycznego wraz z systemem pozwalającym na umiejscowienie go w aucie bez użycia siły. Obecnie jest to jedyne rozwiązanie, które pozwoli mu opuścić mury domu, pójść gdziekolwiek: do kina, teatru, kawiarni czy odwiedzić znajomych. Niestety cena wózka i systemu wraz z jego montażem przekracza jego możliwości finansowe.

- Mam rentę socjalną, dostaję niewielkie pieniądze za pracę w fundacji, musiałbym zbierać na ten wózek 10 lat. Ten zakup umożliwi mi dalszy rozwój, a także lepszą pomoc innym potrzebującym niewidomym podczas prowadzenia szkoleń. Dlatego też bardzo proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie - dodaje Mateusz na stronie zbiórki.

Mężczyzna potrzebuje ponad 63 tys. zł. Można go wesprzeć za pomocą strony zrzutka.pl. Akcja ma hasło "Pomóżcie mi wyjść z domu":

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe