Psiaki z gmin trafią do Chełma

  • 08.11.2019, 21:00
  • AN
Psiaki z gmin trafią do Chełma
Rada miasta wyraziła zgodę na podpisanie kolejnych umów z gminami powiatu chełmskiego na zapewnienie opieki nad bezdomnymi zwierzętami. O kontynuację współpracy z miastem wnioskowały gminy Wierzbica i Dubienka.

Przepisy, które obowiązują od 2012 roku, nakazują gminom zapewnienie w schroniskach miejsc dla bezdomnych zwierząt z ich terenu. Większość samorządów z naszego powiatu korzysta z pomocy chełmskiego schroniska.

Radni nie mieli wątpliwości, że trzeba sąsiednie gminy poratować w wywiązaniu się z obowiązku dbania o bezdomne zwierzaki. Uchwały podjęte na ostatniej sesji RM są pozytywne dla samorządów Dubienki i Wierzbicy. Podobnie jak w latach ubiegłych, w ramach umowy o współpracy, każda gmina jest zobowiązana do jednorazowej opłaty w wysokości 4 tys. zł. Za każdego psa z terenu danej gminy przebywającego w chełmskim schronisku samorząd zobowiązuje się płacić 6 zł dziennie. Czy to dużo? Jak wynika z naszych informacji, za opiekę nad bezdomnym psiakiem, np. gmina Dubienka dotychczas zapłaciła 1110 zł.

Zarówno w przypadku gminy Wierzbica, jak i Dubienka porozumienia zawarte zostaną na okres trzech lat, tj. od 1 stycznia 2020 roku do 31 grudnia 2022 roku.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe