Chełm: W szpitalu ubywa łóżek

  • 08.11.2019, 21:03
  • szer
Chełm: W szpitalu ubywa łóżek
Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie podjęła decyzję o zmniejszeniu liczby łóżek. Ale pacjenci nie muszą się obawiać, że zbraknie dla nich miejsc.

Zmniejszenie liczby łóżek ma związek z dostosowaniem ich ilości do obłożenia. Obecnie placówka dysponuje 649 miejscami dla chorych. Ze szpitalnych sal zniknie natomiast tylko... 20 łóżek, które do tej pory i tak nie były wykorzystywane. 

- Likwidowane są w tych oddziałach, w których nigdy nie było optymalnego wykorzystania łóżek – wyjaśnia Kamila Ćwik, dyrektor chełmskiej placówki. Dyrektor dodaje, że na niektórych oddziałach wykorzystanie łóżek wynosi poniżej 80-85 procent. Tak jest między innymi na laryngologii czy ginekologii. Dlatego te korekty nie będą miały wpływu na bezpieczeństwo pacjentów - zapewnia.

Tam, gdzie obłożenie wynosi 90 i więcej procent, łóżek na pewno nie ubędzie. Zmniejszenie ilości miejsc – wbrew obiegowym opiniom – ma tylko pośredni związek z normami zatrudnienia pielęgniarek. Szpital jest w o tyle dobrej sytuacji, że w naszym mieście jest szkoła kształcąca pielęgniarki, więc sytuacja nie jest na razie dramatyczna, mamy możliwość uzupełnienia naturalnych ruchów kadrowych. Brakuje za to lekarzy specjalistów. Mimo ogłoszeń, rozmów chętnych jest niewielu.

Natomiast jeśli chodzi o szpitalne łóżka, jest to decyzja na teraz. Jeżeli zajdzie potrzeba, łóżka wrócą na oddziały. 

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 18.02.2020, 22:11
Umów pielegniarkom się nie przedłuża, norm zatrudnienia nie przestrzega, biedni pacjenci.
Xyz
Xyz 09.11.2019, 19:25
Szkoda że i pensji pielęgniarkom też ubywa.
Ja2
Ja2 09.11.2019, 13:31
Przybywa tylko tych,co pobierają świadczenia,robią z siebie na siłę niepełnosprawnych lub ofiary przemocy.
Ja
Ja 09.11.2019, 13:24
W Chełmie wszystkiego ubywa...Jakoś mnie to nie dziwi.

Pozostałe