Chełm: Specjalistów brak

  • 08.11.2019, 11:16
  • AN
Chełm: Specjalistów brak
Miejski ZOZ potrzebuje lekarzy specjalistów. Gdyby osoby, które nabyły już prawa emerytalne, zdecydowałyby się odejść z pracy, w przychodniach nie miałby kto pracować.

Dyrektor MSP ZOZ Mariusz Żabiński z niepokojem spogląda w przyszłość. W zakładzie, którym zarządza, może zabraknąć lekarzy specjalistów. Co gorsze, nie jest to jedyna placówka medyczna w mieście, która boryka się z tego typu problemami. Podobnie jest w chełmskim szpitalu oraz pogotowiu.

- Jeśli lekarze obecnie pracujący zdecydują się pójść na emeryturę, to cały system zdrowotny się zawali. Nie dotyczy to tylko naszego miasta, ale całego kraju - tłumaczył radnym na ostatniej komisji zdrowia Żabiński. - Przez lata nie było dostępu do specjalizacji. Absolwenci uczelni medycznych uzyskiwali prawo do wykonywania zawodu, ale nie podejmowali pracy w zawodzie. Dlatego teraz tak brakuje specjalistów. 

Jak się okazuje, w podobnej sytuacji jest chełmski szpital. Jak poinformował radny Mariusz Kowalczuk, wicedyrektor lecznicy, do Chełma nie chcą przychodzić nawet rezydenci.

- Nie rozumiem tego. Wolą iść na rezydenturę do szpitala w Lublinie, gdzie są siódmymi czy ósmymi w kolejce do stołu, a u nas mogliby zaczynać praktykę od razu - stwierdził Kowalczuk.

Obydwie placówki deklarują, że niemal od ręki zatrudniać chcą specjalistów, ale mimo ogłoszeń na portalach branżowych odzewu nie ma. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o pielęgniarki.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe