Nasze sztafety spisały się na medal

Około 600 uczniów stanęło do rywalizacji w rozegranym w Tomaszowie Lubelskim Finale Wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych. Świetnie w imprezie spisali się reprezentanci szkół z naszego regionu, którzy wywalczyli cztery miejsca na podium.

W najstarszej kategorii wiekowej – licealiadzie, sukces sprzed roku powtórzyły podopieczne Sebastiana Koguta z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie, które w sztafecie na dystansie 8x800 m zajęły drugie miejsce, zdobywające srebrne medale.

- Walka o podium była zacięta. Po pierwszej zmianie prowadziliśmy, ale później wyprzedziły nas lublinianki. Ich przewaga była jednak niewielka. Cały czas liczyliśmy, że uda się ją zniwelować. Tak się nie stało. Zajęliśmy drugie miejsce, z którego również bardzo się cieszymy. Udało nam się powtórzyć zeszłoroczny sukces. Dziewczętom należą się duże brawa, bo dały z siebie maksa – mówi Sebastian Kogut, opiekun drużyny dziewcząt z ZSEiM.

Na jedenastej pozycji uplasowały się dziewczęta reprezentujące I Liceum Ogólnokształcące. Wśród chłopców (biegi odbyły się na dystansie 8x1000 m) ósmą lokatę wywalczyli podopieczni Adama Kota z II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, zaś dziesiąte miejsce zajęli reprezentanci ZSEiM.

- W ubiegłym roku zajęliśmy czwarte miejsce. Teraz było trochę gorzej, ale na finał nie mogli z nami pojechać trzej kluczowi zawodnicy. Być może udałoby się wówczas powalczyć o podium – tłumaczy Adam Kot.

Największe powody do zadowolenia mają reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie, rywalizujący w kategorii Igrzysk Młodzieży (kl. VII-VIII) na dystansie 8x1000 m. Podopieczni Mariusza Koniuszewskiego odnieśli triumf w zawodach, wywalczając awans do zmagań centralnych. To niewątpliwie jeden z największych sukcesów reprezentantów tej placówki na przestrzeni ostatnich lat.

Świetnie spisały się również dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chełmie. Podopieczne Jarosława Rafalskiego wyścig na dystansie 8x800 m ukończyły na drugim miejscu, zdobywając srebrne krążki. Blisko podium były również reprezentantki Szkoły Podstawowej w Rejowcu, które uplasowały się na wysokim czwartym miejscu.

W najmłodszej kategorii – Igrzysk Dzieci, wśród placówek z naszego regionu najlepiej spisali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Urszulinie, którzy zajęli w sztafetowej rywalizacji (na dystansie 6x1000 m) drugie miejsce. Na siódmej pozycji zmagania ukończyli zawodnicy ze SP w Siedliszczu. Wśród dziewcząt nasz region reprezentowała chełmska "ósemka". Dziewczęta z tej szkoły zajęły ósme miejsce (na dystansie 6x800 m).

Drużyny z Chełma i Urszulina, które zajęły miejsca na podium, wystąpiły w następujących składach: ZSEiM (dziewczęta): Paulina Zielińska, Katarzyna Maciejewska, Katarzyna Jargieła, Martyna Daszuk, Kaja Gawdzińska, Urszula Zawrotniak, Weronika Pszczoła, Nikola Kogut, Kinga Klempka, opiekun Sebastian Kogut; SP nr 8 (chłopcy): Iwo Borowiec, Filip Dybała, Bartłomiej Gębicki, Jakub Gębicki, Olaf Kowalski, Gabriel Mazurek, Kacper Morlewski, Michał Niemiec, Michał Oszust, Igor Rondoś, op. Mariusz Koniuszewski; SP nr 5 (dziewczęta): Aleksandra Czyż, Zofia Dudziak, Aleksandra Górecka, Patrycja Koziej, Martyna Pawelec, Klaudia Orzeł, Dominika Tarnowska, Wiktoria Wdowiak, Julia Weremczuk, op. Jarosław Rafalski; SP w Urszulinie: Sebastian Dołęgowski, Stefan Mendel, Jakub Skowronek, Dawid Gołaś, Sebastian Jung, Mateusz Cegłowski, Jakub Kunach, op. Mirosław Chudzik.