Włodawa: Nielegalnie zatrudniał obywateli Ukrainy

  • 06.11.2019, 13:20
  • oprac. MP
Włodawa: Nielegalnie zatrudniał obywateli Ukrainy
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki we Włodawie podczas kontroli jednej z włodawskich firm odkryli, że są tak nielegalnie zatrudnione osoby zza naszej wschodniej granicy.

Kontrola miała miejsce 4 listopad w jednej z firm na terenie powiatu włodawskiego.

- Okazało się, że pracuje tam sześciu nielegalnie zatrudnionych obywateli Ukrainy - mówi Dariusz Sienicki, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. - Mężczyźni w wieku 33 - 43 lata pracowali bez wymaganych oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy i zezwoleń uprawniających do wykonywania pracy. W związku nieprawidłowościami, wobec cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne. Nielegalnych pracowników zobowiązano do opuszczenia naszego kraju w terminie 30 dni oraz wydano im zakaz ponownego wjazdu na terytorium Polski na okres roku. Właścicielowi firmy, który złamał przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, grozi kara grzywny w wysokości od 1 000 do 30 000 złotych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców z terenu województwa lubelskiego, Nadbużański Oddział Straży Granicznej w ciągu ostatnich lat zorganizował już kilkadziesiąt spotkań szkoleniowych poświęconym zasadom zatrudniania cudzoziemców oraz prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców na terytorium RP. Podczas prowadzonych szkoleń poruszane były problemy natury prawnej jak i praktycznej, z którymi obecnie zmagają się pracodawcy chcący zatrudnić obcokrajowców.

 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe