Gm. Wierzbica: Koperta podzieliła mieszkańców

  • 06.11.2019, 10:42 (aktualizacja 08.11.2019, 07:45)
  • APM
Gm. Wierzbica: Koperta podzieliła mieszkańców
W Wólce Tarnowskiej przy osiedlu bloków powstało miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Pierwsze takie na wsi. Od razu wywołało falę hejtu, bo po co i dla kogo ten niebieski prostokąt...

Nowe władze gminy Wierzbica zapowiedziały, że chcą być otwarte na potrzeby osób niepełnosprawnych. W związku z tym przed urzędem gminy namalowano dwie tzw. koperty dla osób niepełnosprawnych. Powołano też społecznego pełnomocnika d/s osób niepełnosprawnych, którym jest radny Zdzisław Muszański. Przed budynkiem ośrodka pomocy społecznej zaprojektowano podjazd dla wózków, który jest już na ukończeniu. W ramach tej akcji wyznaczono też miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych na osiedlu bloków w Wólce Tarnowskiej.

- Miałam sygnały od mieszkańców, że jest taka potrzeba - mówi wójt Zdzisława Bożena Deniszczuk.

Inicjatywa urzędu gminy nie spodobała się części mieszkańców. Wylali swoje żale na portalu Facebook Nasza Wierzbica, gdzie zamieszczane są lokalne informacje o inicjatywach podejmowanych przez urząd gminy. - Miejsce już zajęte - ktoś napisał. - Śmiech na sali - dodał ktoś inny.

Obraźliwe wpisy zostały usunięte, bo naruszały godność osób niepełnosprawnych.

- Reakcje internautów pozostawiam bez komentarza - dodaje wójt.

Nieoficjalnie mieszkańcy osiedla mówią, że nie chodzi o to, że nie podoba im się koperta, co samo to, przez kogo została zajęta.

- Jest wielu chorych na naszym osiedlu, którzy bardziej potrzebują miejsca parkingowego. Wygląda na to, że to jest jego prywaty plac do parkowania - oburzają się mieszkańcy. - Parkujemy, gdzie się da. Wszyscy płacimy podatek do gminy, ale nam się nic nie należy, bo nie jesteśmy wsią. Sami naprawiamy place pod blokami. Trzeba było zrobić coś dla wszystkich, a nie dla jednego! - dodają i zwracają uwagę, że w miejscu, gdzie powstała koperta, wcześniej mogły zaparkować dwa auta, a teraz tylko jedno.

Urząd gminy sprawdził skargi mieszkańców i stwierdził, że na wyznaczonym miejscu parkingowym stoi auto należące do osoby uprawnionej, która ma orzeczenie wydane przez powiatowy zespół d/s orzekania o niepełnosprawności.

- Ta koperta nie jest dla jednej osoby. Na osiedlu mieszka kilkaset osób, kilkadziesiąt rodzin, przyjeżdżają tam inni ludzie w odwiedziny do rodziny i znajomych - podkreśla Deniszczuk.

APM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miejscowy
miejscowy 07.11.2019, 10:51
Ty Piotrek jesteś też niepełnosprawny, ale umysłowo. Zamień się z nimi na schorzenia i wtedy zabierz głos. Zbyt często spotyka się młodych, sprawnych fizycznie ludzi parkujących na miejscach wyznaczonych dla niepełnosprawnych. Ty zapewne też do takich się zaliczasz. Ja osobiści takich debili z miejsca bym utylizował.
Piotrek
Piotrek 07.11.2019, 00:21
Ale po kasę 500 dla niepełnosprawnych to się nie wstydzą ubiegać !!!! :-(

Pozostałe