Chełmskie spółki czeka audyt

  • 05.11.2019, 12:40 (aktualizacja 05.11.2019, 12:49)
  • AN
Chełmskie spółki czeka audyt
Powoli mija pierwszy rok kadencji prezydenta Jakuba Banaszka. W związku ze zmianami, jakie wprowadził po objęciu stanowiska, planuje zlecić audyt w spółkach miejskich. Chce wiedzieć, czy wprowadzone przez ostatni rok działania przyniosły zamierzone efekty.

- Już dziś widzimy, w których spółkach sytuacja się poprawiła, a w których nie - mówi prezydent Banaszek. - Czasami jest to czynnik ludzki, czasami chodzi o wieloletnie zaniedbania. 

Prezydent zapowiada, że zamierza podjąć w tej sprawie szeroką dyskusję z mieszkańcami.  Widać bowiem, które spółki powoli wychodzą na prostą, a które, mimo pomocy urzędu miasta, nadal są w złej kondycji.

Z pewnością w najtrudniejszej sytuacji jest Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych, gdzie trwa procedura sanacyjna, która ma uchronić spółkę przed upadłością. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej szykuje się do sprzedaży. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wchłonęło Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami. Finalne połączenie przedsiębiorstw planowane jest pod koniec 2019 lub na początku 2020 roku. Teraz będzie się przygotowywać do sprzedaży części udziałów. Niestety Chełmskie Linie Autobusowe również z roku na rok przynoszą coraz większe straty. Na minusie jest też Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miejscowy
miejscowy 06.11.2019, 09:13
CLA nadal na minusie, a miały być darmowe autobusy. Coś mi tu nie pasuje.
obywatel
obywatel 05.11.2019, 22:14
TVP 3 już obwieszcza, że Pan Banaszek sprzedaje MPEC

Pozostałe