Podsumowanie akcji Znicz 2019 w naszym regionie

  • 05.11.2019, 11:14
  • oprac. MP
Podsumowanie akcji Znicz 2019 w naszym regionie
Dla policjantów był to czas wytężonej pracy. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy podróżowali na groby swoich bliskich. W województwie lubelskim doszło łącznie do 14 wypadków drogowych, jedna osoba zginęła, zaś 15 zostało rannych. W Chełmie został również zatrzymany młody kierowca, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym niemal trzykrotnie.

Policyjne działania w ramach Akcji Znicz trwały od 31 października do 3 listopada. W tym roku, tak jak w latach poprzednich, służbę pełniło więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom poruszać się w okolicach nekropolii, wskazywali miejsca parkingowe. Policjantów nie zabrakło również na drogach krajowych i wojewódzkich, szczególnie podczas wyjazdów na święta oraz powrotów. Sprawdzali m.in. prędkość kierujących, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących.

W czasie trwania akcji w województwie lubelskim doszło łącznie do 14 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, zaś 15 zostało rannych. Do śmiertelnego wypadku doszło w miejscowości Zagrody w powiecie biłgorajskim. Kierujący seatem potrącił na przejściu 35-letniego mężczyznę. Niestety, pieszy zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Podczas akcji odnotowano także ponad 200 kolizji drogowych i zatrzymano ponad 70 nietrzeźwych kierujących. W sześciu zdarzeniach brali udział piesi. W Chełmie policjanci zatrzymali również sześciu kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

- Wszyscy stracili uprawnienia do kierowania, a wśród nich był niechlubny rekordzista, 19-latek z gminy Chełm, który swoim BMW jechał al. 3 Maja ponad 140 km/h - mówi Ewa Czyż, rzecznik prasowy KMP w Chełmie.

 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miejscowy
miejscowy 05.11.2019, 11:40
Tak to jest, jak szczyl dostanie prawko. Jak by mu zabrali kwit na 10 lat, to inni może by się trochę zastanowili.

Pozostałe