Chełm: Prezydent wyszkoli się w USA

  • 04.11.2019, 08:09
  • AN
Chełm: Prezydent wyszkoli się w USA
Przez dwa tygodnie prezydent Jakub Banaszek będzie w delegacji w Stanach Zjednoczonych w ramach Akademii Liderów Departamentu Stanu. Miasto nie zapłaci za to ani złotówki.

Prezydent Chełma został wybrany jako jeden z 12 samorządowców w Polsce do tego, aby czerpać doświadczenie od specjalistów z tej dziedziny w Stanach Zjednoczonych. 

- Cieszę się, że nasze miasto zostało zauważone. Przez te dwa tygodnie będziemy otrzymywali narzędzia czy też wiedzę do tego, aby później po powrocie móc pewne rzeczy wdrażać w Chełmie - tłumaczy Jakub Banaszek. - Jest to International Visitor Leadership Program, który ma za zadanie wybierać liderów, osoby wyróżniające się w danej dziedzinie w swoim kraju. 

W tym roku taką dziedziną jest samorząd, w poprzednich latach była to m.in. ekonomia. 

- Myślę, że jest to dla naszego miasta bardzo ważne. Jest to okazja, aby przedstawić rzeczy, które nas dzisiaj bolą, z którymi się zmagamy - wyjaśnia prezydent. 

Program obejmuje projekty grupowe i indywidualne. Międzynarodowi goście odbywają podróż do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w starannie przygotowanych programach, które odpowiadają ich zainteresowaniom zawodowym, jak również celom polityki zagranicznej USA. Wśród absolwentów szkoły liderów są m.in. Beata Szydło, Kazimierz Marcinkiewicz, Donald Tusk i Bronisław Komorowki

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lider
Lider 04.11.2019, 17:45
Z czystej ciekawości zapytam :) Ilu z tych wybranych samorządowców- liderów jest z PiS?
Xyz
Xyz 04.11.2019, 16:15
A to Ci pisowcy

Pozostałe