Krasnystaw: Nie miał na karmę, ale hodował psy

  • 04.11.2019, 08:06
  • GD
Krasnystaw: Nie miał na karmę, ale hodował psy
Właściciel psów, które przeżyły horror w Latyczowie, złożył wniosek o warunkowe umorzenie postępowania. Zaprzeczył podejrzeniom o celowe znęcanie się nad zwierzętami. 69-latek jednak przyznał, że były one niedożywione, bo z powodu niskiego dochodu nie miał pieniędzy na karmę.

W ubiegłą środę krasnostawscy policjanci zakończyli dochodzenie w sprawie możliwości znęcania się na dwoma psami przez mieszkańca Latyczowa. Materiały trafiły do Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie.  

Losem czworonogów zainteresowali się wolontariusze Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt. 14 września odwiedzili posesję w Latyczowie i przekonali się, w jakich warunkach żyją tam zwierzęta. Opisali wszystko na stronie ratujemyzwierzaki.pl, gdzie prowadzona była zbiórka pieniędzy na ich leczenie. Suczka była bardzo wychudzona i wystraszona, spała w dziurawej budzie. Drugi pies - 8-miesieczny - przebywał w rozpadającej się, zagraconej stodole. Był uczepiony na krótkim łańcuchu. Psy nie miały wody, do jedzenia dostawały chleb i paszę dla kur. Właściciel nie był skory do współpracy. Gdy wezwano patrol policji, uciekł.  Przedstawiciele ChSOZ postanowili odebrać psy i złożyć doniesienie w sprawie znęcania się nad zwierzętami.

Czworonogi natychmiast trafiły do weterynarza, gdzie zostały odrobaczone i odpchlone. Badania krwi wykazały, że miały anemię oraz były osłabione i ogólnie zaniedbanie. W bardzo złym stanie by zwłaszcza 8-miesięczny psiak. Wolontariusze ChSOZ uruchomili zbiórkę internetową na jego leczenie. W niespełna trzy tygodnie udało się zebrać 4 tys. zł.

Z ostatnich wpisów wolontariuszy ChSOZ wynika, że kryzys został zażegnany, choć 8-miesięczny piesek nadal miewa biegunki. Zwierzęta przebywają w domach tymczasowych, gdzie uczą się życia wśród ludzi bez przemocy, głodu i zimna.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe