Chełm dla bohaterów

  • 02.11.2019, 23:56
  • AN
Chełm dla bohaterów
Już po raz dziewiąty organizowana jest bożonarodzeniowa zbiórka pod nazwą "Paczka dla Bohatera". Koordynatorem wydarzenia w Chełmie jest tradycyjnie Krystyna Łukasik.

- Tak jak w latach poprzednich chcemy w ten sposób choć trochę pomóc kombatantom. Z doświadczenia wiemy, że taka pamięć i pomoc z waszej i naszej strony jest dla nich niezmiernie ważna i potrzebna, a radość, jaką sprawiają im odwiedziny, życzenia, rozmowy, kartki i paczki, jest nie do opisania - tłumaczą organizatorzy akcji.

Chodzi o wsparcie dla żołnierzy podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny, jak i po jej zakończeniu, dla osób represjonowanych przez PRL oraz weteranów rannych na misjach pokojowych.

Zbiórka rozpocznie się 11 listopada i potrwa do 15 grudnia. Jak zawsze podarunki dla kombatantów można przynosić również do naszej redakcji. W dniach 14 - 22 grudnia żołnierze, wspólnie z przyjaciółmi, rozwiozą paczki do naszych bohaterów.

Podczas ubiegłorocznej edycji akcji paczki bożonarodzeniowe otrzymało 85 zasłużonych osób z Chełma oraz regionu. Często są to osoby, które z tytułu swojej bohaterskiej odwagi nie pobierają jakichś specjalnych świadczeń, nie otrzymują wyróżnień. O ich obywatelskiej postawie pamiętają jedyni członkowie rodziny, sąsiedzi. Spotkania z organizatorami akcji są dla nich często bardzo wzruszającym wydarzeniem, podkreślającym to, jak ważni są wciąż dla kolejnych pokoleń.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewelka
Ewelka 03.11.2019, 10:39
Bardzo przystojny Pan żołnierz

Pozostałe