Nagród KAJ-a nie będzie

  • 31.10.2019, 20:00
  • AN
Nagród KAJ-a nie będzie
Ostatnie nagrody im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego przyznane zostały w mieście jeszcze w poprzedniej kadencji, w styczniu 2018 roku. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku miasto nie wyróżni nikogo.

Nagroda została ustanowiona uchwałą Rady Miejskiej w Chełmie w lutym 2001 r. Przyznawana była co roku w trzech kategoriach: twórczość literacka i artystyczna, animator kultury i mecenat kultury. Fundatorem nagród zawsze było miasto Chełm. Od 2010 roku wprowadzono również nową kategorię - nagrodę specjalną za całokształt pracy artystycznej dla osób wybitnych, związanych z ziemią chełmską. Statuetki KAJ-a oraz nagrody finansowe do nich przypisane to wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że w 2019 roku nagrody nie zostaną przyznane. Nowa władza, jak poinformował nas Dominik Gil z biura prasowego urzędu, postanowiła zmienić formułę tej nagrody. Na jaką? Nad tym pracują urzędnicy.

Jest też i dobra wiadomość. Władze Chełma zapewniają, że nie rezygnują za to z przyznawania tytułu Chełmianina Roku. Kiedy i w jakiej formie? O tym urzędnicy już nie informują.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Duszek
Duszek 01.11.2019, 11:40
Bedzie jak z nazwami ulic po latach wypaczen bedziemy wracali do pierwotnych ;)

Pozostałe