Krawczyk medalistką wojskowej rywalizacji

St. szer. Katarzyna Krawczyk, na co dzień zapaśniczka Cementu Gryfa Chełm, wywalczyła brązowy medal w rozegranych w chińskim Wuhan VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. W walce o najniższe miejsce na podium Krawczyk, która jest żołnierzem sił powietrznych, pokonała przez przewagę techniczną reprezentantkę Białorusi.

Rozgrywane w 17 dyscyplinach VII Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe rozpoczęły się 18 października i trwały od ostatniej niedzieli. Do Chin udała się również polska reprezentacja licząca ok. 200 żołnierzy. Wśród nich byli m.in. judocy, pływacy, szpadzistki, spadochroniarze, żeglarze, strzelcy, lekkoatleci i zapaśnicy. Tę ostatnią grupę reprezentowała m.in. st. szer. Katarzyna Krawczyk, zawodniczka Cementu Gryfa Chełm. Dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Europy (z Dortmundu i Kaspijska) i olimpijka z Rio de Janeiro (z 2016 r.) startowała w nietypowej dla siebie kategorii wagowej – 57 kg (najczęściej Krawczyk rywalizuje w kat. 53 kg). Zawodniczka Cementu była jedną z faworytek do zwycięstwa i zgodnie z przewidywaniami, bez większych problemów, dotarła do półfinału. Tam jednak napotkała opór utytułowanej reprezentantki Mongolii, Sukhee Tserenchimed, złotej medalistki mistrzostw świata (z 2014 r.).

- Krawczyk przegrywała 0:2, ale później doprowadziła do remisu. Ze względu na to, że zapunktowała jako ostatnia, wynik ten dałby jej awans do finału. Niestety w ostatnich sekundach walki Mongołka przeprowadziła udaną akcję za dwa punkty i ostatecznie zwyciężyła ten pojedynek – relacjonuje Mieczysław Czwaliński, wiceprezes Cementu Gryfa Chełm.

W starciu o brązowy medal nie było już żadnych wątpliwości. Krawczyk pokonała przez przewagę techniczną (10:0) Białorusinkę Katsiarynę Hanchar i sięgnęła po brązowy medal VII Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych.

Dla reprezentantki Cementu nie jest to pierwszy krążek zdobyty w zmaganiach żołnierzy. Wcześniej Krawczyk dwukrotnie triumfowała w Wojskowych Mistrzostwach Świata, które odbyły się na Litwie oraz w USA (Kłajpeda – 2017 r. i McGuire-Dix-Lakehurst – 2014 r.). Z kolei w 2016 r. w tej samej imprezie, która odbyła się w Skopje – stolicy Macedonii, polska zapaśniczka wywalczyła srebrny medal.