Włodawa: Sadził drzewa, znalazł pocisk

  • 29.10.2019, 08:42 (aktualizacja 29.10.2019, 09:28)
  • oprac. MP
Włodawa: Sadził drzewa, znalazł pocisk
Wczoraj w Sobiborze, podczas nasadzania lasu, mężczyzna znalazł pochodzący z II wojny światowej pocisk artyleryjski. Na miejscu musieli interweniować saperzy.

Na niewybuch natrafił mężczyzna, który nasadzał drzewa na zlecenie Straży Leśnej w Sobiborze. Natychmiast poinformował policję.

- Dyżurny skierował na miejsce mundurowych, którzy zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do znaleziska - mówi Kinga Zamojska - Prystupa z KMP we Włodawie. - Okazało się, że sporych rozmiarów pocisk artyleryjski pochodzi z czasów II wojny światowej.

Nasze lasy i ziemie kryją w sobie wiele pamiątek z dawnych czasów. Z uwagi na skorodowanie mogą wybuchnąć już od niewielkiego wstrząsu, a nawet przy zwykłym dotyku. Aby nie doszło do tragedii muszą się nim zajmować jedynie fachowcy. W każdym przypadku, gdy znajdziemy przedmiot przypominający granat lub pocisk – nie należy go dotykać, a tym bardziej samodzielnie wykopywać lub wyciągać z ziemi. O każdym przypadku znalezienia niewybuchu lub niebezpiecznego przedmiotu należy poinformować Policję.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe