Nowe karetki dla pogotowia

  • 28.10.2019, 10:15
  • AN
Nowe karetki dla pogotowia
Dwie nowe karetki trafiły do Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie w ramach ogólnopolskiego "Programu wymiany ambulansów", realizowanego przez ministerstwo zdrowia. Kolejny ambulans stacja kupiła także w tym miesiącu za własne środki.

"Program  wymiany ambulansów" stanowi kolejny etap reformy systemu ratownictwa, którego pierwsza faza zakończyła się na początku kwietnia tego roku uruchomieniem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Nowoczesne ambulanse zakupione zostały w stacjach w całej Polsce.

- Najpierw dostaliśmy symboliczne czeki, teraz zakupiliśmy pojazdy. Są to tzw. karetki podstawowe. Kwota dofinansowania to 400 tys. zł na karetkę - informuje Tomasz Kazimierczak, dyrektor SRM w Chełmie. - Pierwsza z nich trafi do Żółkiewki, druga do Urszulina.

Jest też dobra wiadomość dla pacjentów z Chełma i okolic. Na początku października stacja za pieniądze z własnego budżetu kupiła też nowy ambulans do obsługi tego terenu.

Karetki pogotowia wyjeżdżają do pacjentów ok. 3,2 mln razy rocznie, co daje średnio prawie sześć wyjazdów na jeden ambulans w ciągu doby. Pojazdy szybko się zużywają i często ulegają uszkodzeniom, bo niejednokrotnie poruszają się po trudnym, mało dostępnym terenie. Przyjmuje się, że zasadna jest ich wymiana już po pięciu latach użytkowania. Tymczasem jak wynika ze statystyk, co trzeci ambulans w Polsce ma sześć lat lub więcej.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe