UOKiK skontrolował Biedronkę. Wykrył poważne nieprawidłowości

  • 27.10.2019, 19:41
  • oprac. MP
UOKiK skontrolował Biedronkę. Wykrył poważne nieprawidłowości
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o wynikach kontroli przeprowadzonych w sklepach sieci Biedronka. Weryfikacja była spowodowana licznymi uwagami klientów, dotyczącymi m.in. wyższych cen przy kasie, niż na etykiecie.

Drożej w kasie oraz brak informacji o cenie danego produktu na półce. To dwa zarzuty UOKiK wobec Jeronimo Martins Polska. Urząd podkreśla jednak, że sygnały o takich problemach docierały z całego kraju, nie tylko od klientów, ale również od pracowników Inspekcji Handlowej. Z kontroli wynika, że finalne ceny różniły się w 25 sklepach m.in. w przypadku keczupów (2,79 zł na półce i 3,49 zł w kasie) czy pomidorów (1,85 zł na półce i aż 3,99 zł przy kasie). Ponadto, weryfikacje inspektorów handlowych wskazują, że w 123 placówkach Biedronki w ogóle nie było informacji o cenach. Jeżeli zarzuty się potwierdzą, spółce grozi kara w wysokości nawet 10% obrotu. 

Co na to Jeronimo Martins? Spółka tłumaczy, że ze względu na ogromną skalę działalności, obejmującą blisko 3000 sklepów, 67 000 pracowników, a także ponad 4 000 000 klientów dziennie, pomyłki lub błędy mogą się zdarzyć. Dodaje także, że przywiązuje "ogromną wagę do zapewnienia poprawności etykiet cenowych w naszych działaniach operacyjnych", a "wszystkie procedury sieci Biedronka są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa".

 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe