Wiktor przegrał walkę z chorobą

  • 27.10.2019, 08:33 (aktualizacja 27.10.2019, 14:05)
  • MP
Wiktor przegrał walkę z chorobą
Wiktor Kudan, 9-latek z miejscowości Wereszcze, po długim leczeniu, zmarł. Chłopiec od urodzenia zmagał się z poważną wadą serca.

Wiktor urodził się w marcu 2010 r. Już po urodzeniu lekarze wykryli u niego łuk aorty, niedomykalność zastawek i ubytki w sercu. Pierwszą operację przeszedł zaledwie kilka dni po urodzeniu, zaś ze szpitala wyszedł dopiero po trzech miesiącach. W zbiórkę funduszy na leczenie Wiktora zaangażowało się bardzo wiele osób. Zwłaszcza, że jedynym ratunkiem była dla niego kosztowna operacja w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej, Chirurgii Wad Wrodzonych Serca Universitätsklinikum Münster w Niemczech. Ze wsparciem pospieszyła społeczność Szkoły Podstawowej w Zawadówce, Chełmski Dom Kultury, Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie, i mnóstwo ludzi o dobrych sercach.

Wtedy pojawiła się nowa nadzieja, życie chłopca chciał uratować lekarz w Polsce. Wiktor trafił pod opiekę specjalistów, a wielogodzinna operacja sprawiła, że poczuł się znacznie lepiej. Poprawie uległy również wyniki. Niestety, 17 października jego serce stanęło i mimo podjętej reanimacji, Wiktor zmarł. Rodzina, bliscy oraz koledzy pożegnali go w sobotę (19 października). 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe