Chełm: Sztab WOŚP zarejestrowany

  • 25.10.2019, 08:36 (aktualizacja 25.10.2019, 08:39)
  • AN
Chełm: Sztab WOŚP zarejestrowany
Grzegorz Gorczyca dopełnił już wszelkich formalności związanych z rejestracją chełmskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas najbliższego finału sztab nr 600 będzie miał 127 wolontariuszy.

28. finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Datki będą zbierane dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia w dziecięcej medycynie zabiegowej.

 - Wybór tematu finału to sprawa, nad którą zawsze pochylamy się długo i w szerokim gronie, konsultując z wybitnymi specjalistami z dziedziny medycyny. Temat, który wybraliśmy, dotyczy niezwykle istotnego, a nieco zapomnianego obszaru w polskiej służbie zdrowia. Widzimy to w dziesiątkach próśb o wsparcie, jakie dostajemy ze szpitali w całej Polsce. Mamy nadzieję, że Polacy po raz kolejny nam zaufają i że wspólnie zbierzemy środki, które pozwolą nam poprawić funkcjonowanie kolejnej dziedziny polskiej medycyny – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu fundacji WOŚP.

Fundacja zbierać będzie pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Orkiestra skupiać się będzie przede wszystkim na dziedzinach medyny dziecięcej, takich jak: chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Aby operacje były skuteczne, bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej. Należą do nich: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe.

- Cel finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. Planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów - dodaje szef fundacji.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe