Chełm: Nauczyciel stanie przed rzecznikiem dyscyplinarnym

  • 23.10.2019, 09:12
  • AN
Chełm: Nauczyciel stanie przed rzecznikiem dyscyplinarnym
Sprawa rzekomego niewłaściwego zachowania nauczyciela wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie skierowana została do rzecznika dyscyplinarnego przy wojewodzie. - Niech osoba niezależna oceni całą sytuację - mówi dyrektor Andrzej Kosiniec.

O incydencie pisaliśmy przed tygodniem. Do naszej redakcji dotarły sygnały o tym, że nauczyciel uderzył jednego z uczniów w twarz. Sprawa wydawała się prosta, bo w rozmowie z nami oskarżany przez rodziców nauczyciel wyjaśnił, że jedynie odepchnął ucznia ze względu na jego bezpieczeństwo. Sprawa nie zakończyła się jednak na rozmowie w gabinecie dyrektorskim.

Podobno na zapisie monitoringu niezbyt dobrze widać, co stało się przy drzwiach do sali, przy których stali uczniowie. Jak tłumaczył oskarżany nauczyciel, odepchnął chłopca, bo stał przy samych drzwiach i miał klamkę na wysokości twarzy. Gdyby ktoś z impetem otworzył drzwi, mogłoby dojść do nieszczęścia. Musiał reagować szybko i zareagował.

- Zgodnie z Kartą Nauczyciela sprawa została skierowana do rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli przy wojewodzie. Nie oznacza to jednak, że doszukaliśmy się jakiejkolwiek winy nauczyciela. Chcemy, aby wszystko wyjaśnił niezależny organ - tłumaczy Kosiniec.

Po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego, jeżeli zarzuty potwierdzą się, rzecznik dyscyplinarny skieruje sprawę do komisji dyscyplinarnej. Jeżeli zarzuty okażą się niesłuszne, rzecznik wyda postanowienie o umorzeniu postępowania.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rodzic
rodzic 28.10.2019, 16:25
A inny nauczyciel z tej szkoły poniża dzieci i obraża rodziców
Solidarny
Solidarny 24.10.2019, 15:33
W chełmskich szkołach zdarzały się przypadki,gdy to nauczyciel dostawał w twarz od nauczyciela?Czym się to konczyło?Wymowną ciszą.Halo panie i panowie radni,którzy byliście lub jesteście nauczycielami przyjrzyjcie się sprawie i zróbcie coś konstruktywnego dla chełmskiej oświaty.
Solidarny
Solidarny 24.10.2019, 19:49
Sorry...dostawał w twarz od ucznia...pomyliło mi się
Dorota
Dorota 24.10.2019, 14:50
Niestety ,ale nauczycielom puszczaja nerwy.Sama byłam świadkiem jak w podstawowce nauczycielka krzyczała na małego chłopca nawet się nie wstydziła, że widzą to inni. Chłopiec płakał, takich nauczycieli co stosują przemic fizyczną czy psychiczną powinni wyrzucać ze szkoły. Strach pomyśleć co robią gdy nikt nie widzi.Tacy to powinni leczyć zszargane nerwy a nie wyzywają się na dzieciach.
Obiektywna
Obiektywna 24.10.2019, 20:37
A co powinno się w takim razie zrobić z dziećmi, które są rozpieszczone nie do uwierzenia i uważają nauczyciela za śmiecia? Bo nieustannie klepani po tyłku przez dziadków i rodziców nie są w stanie rozróżnić tego co można a co trzeba.. I nie są w stanie zrozumieć, że cały świat nie kręci się wokół ich pociechy!! Jak zwykle wszyscy Polacy najlepiej wiedzą jak powinien postępować nauczyciel, tylko o postępowaniu swoich dzieci wolą nie wiedzieć, nie widzieć, czy zwyczajnie udawać, że nie widzą...
Solidarny
Solidarny 24.10.2019, 19:40
I co zrobilaś w tej sytuacji?

NN
NN 24.10.2019, 10:21
Oczywiście już teraz dzieci wejdą na głowę, bo nic nie można zrobić, jeszcze trochę to nauczyciel będzie pierwszy musiał mówić uczniom dzień dobry. Skandal
Dawid
Dawid 24.10.2019, 17:17
Może to dziwne ale w 11 nauczyciele odpowiadają ja dzień dobry
oburzony
oburzony 23.10.2019, 20:30
Jak można spokojnie pracować skoro nowy dyrektor wysyła pracownika na dyscyplinarkę? Ma to być forma zastraszania ?
Solidarny
Solidarny 23.10.2019, 17:49
Jeśli sprawa zostanie umorzona to czy nauczyciel zostanie przeproszony?tak?Kto i jak zrekompensuje mu stres?

Pozostałe