Chełm: Mikołajkowy zawrót głowy

  • 23.10.2019, 07:39 (aktualizacja 25.10.2019, 08:34)
  • AN
Chełm: Mikołajkowy zawrót głowy
Choć do grudnia jest jeszcze trochę czasu, warto już teraz pomyśleć o najmłodszych, którym na co dzień z powodu choroby brakuje uśmiechu. Podobnie jak w roku ubiegłym Anna Wyczyńska koordynuje w Chełmie akcję zbiórki mikołajkowych prezentów dla pacjentów Oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Chcesz sprawić radość chorym dzieciom? Przynieś dla nich podarunek.

- Na oddziale leczone są dzieci w różnym wieku: od urodzenia do 18 lat. To miejsce, gdzie trafiają najmłodsi z całego regionu, także z Chełma, dlatego warto dać im od siebie trochę radości - przekonuje Anna Wyczyńska.

Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie. Wolontariusze organizacji na co dzień spędzają czas na oddziale, towarzysząc małym pacjentom. Organizują różnorodne zajęcia, mające na celu aktywizację dzieci, między innymi: zajęcia muzyczne, plastyczne czy teatralne.

- Warsztaty czy wspólne świętowanie różnych okazji ma na celu aktywizację naszych podopiecznych i choć chwilowe oderwanie ich od trudu zmagania się z chorobą nowotworową. Najbliższą okazją do sprawienia uśmiechu na twarzach młodszych i starszych pacjentów onkologicznych jest dzień św. Mikołaja. To właśnie tego dnia chcemy, aby nasi podopieczni poczuli się tak, jak ich zdrowi koledzy. Organizujemy dla nich ten wyjątkowy dzień i zapraszamy św. Mikołaja oraz jego niezastąpionych pomocników - przekonują organizatorzy.

Pomocnikiem św. Mikołaja może stać się każdy, kto zechciałby kupić prezent. Najlepiej podczas pobytu w szpitalu sprawdzą się: gry planszowe i edukacyjne, puzzle, gry komputerowe, książki, kolorowanki, zabawki (lalki, samochodziki), pluszaki, zabawki kreatywne, kosmetyki. Podopieczni stowarzyszenia ucieszą się także z bluz sportowych, kaszkietówek, kosmetyczek, powerbanków, słuchawek i innych. Najważniejszy warunek jest taki, że wszystkie rzeczy muszą być nowe.

Prezenty dla dzieci można przynosić m.in. do redakcji Super Tygodnia.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe