Chełm: Pojechali podglądać i obserwować

  • 22.10.2019, 13:37 (aktualizacja 25.10.2019, 08:32)
  • AN
Chełm: Pojechali podglądać i obserwować
Przed tygodniem pisaliśmy o kosztownym wyjeździe pracowników ChDK na festiwal filmowy do Gdyni. Nie uzyskaliśmy jednak wówczas informacji, jaki był cel podróży aż czterech osób na tę imprezę. Teraz już wiemy - szkoleniowy.

Otrzymaliśmy z ratusza uzupełnienie informacji na temat wrześniowego wyjazdu. Jak wyjaśnia dyrektor Małgorzata Paździor-Król chodziło o... edukowanie pracowników ChDK. 

- Są to wyjazdy szkoleniowe i rozwojowe. Zarówno istotne dla pracowników kina, jak i samej instytucji. Uważam, że powinni wyjeżdżać, by "podglądać" i obserwować - jak to robią inni - poinformowała dyrektorka domu kultury.

Zapewniła również, że jeżeli jest taka możliwość, Chadek zabiera też ludzi współpracujących z instytucją. Jako przykład podała wiceprezesa DKF Rewers Wojciecha Zakrzewskiego, który - jak twierdzi Paździor-Król - korzystał z pomocy ChDK w ramach wyjazdu na festiwal do Gdyni.

- Tak nabywa się wiedzę i doświadczenie, które wykorzystują ludzie ChDK w swojej pracy. Pracujemy przecież dla mieszkańców Chełma. Dodam, że program każdego dnia festiwalu czy forum wygląda tak, że od godz. 7.30 do 1 w nocy są wyświetlane filmy, a pomiędzy filmami odbywają się konferencje, spotkania, panele dyskusyjne - tłumaczy szefowa Chadeku i dodaje: - Jako dyrektor będę kontynuować szkolenia pracowników, będą jeździć na festiwale i forum, gdyż uważam to za słuszne i potrzebne dla ich pracy.

Zdobyte w ten sposób doświadczenie i znajomości, jak zapewnia dyrektor Chadeku, mają bezpośredni wpływ na poziom oferty wydarzeń filmowych proponowanej widzom w CKF ZORZA.

Dodatkowo DKF REWERS w tym roku był po raz drugi nominowany do nagrody PISF dla najlepszego DKF-u w Polsce. W związku z tym przedstawiciele ChDK byli zaproszeni do udziału w festiwalu. Ani wtedy, ani teraz nagrody Chełm nie otrzymał.

- Podczas festiwalu odbywają się konferencje dotyczące aktualnych Programów Operacyjnych w zakresie dofinansowywania działalności kinowej. Omawiane są warunki uczestnictwa, zakres dofinansowań oraz planowane terminy składania aplikacji - argumentuje dodatkowo wyjazd szefowa domu kultury.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lucy
Lucy 22.10.2019, 15:32
No szkoda że na festiwal filmowy do Gdyni nie pojechali połazić po górach.
Gall Anonim
Gall Anonim 23.10.2019, 18:24
Przecież tam są góry. Prawie jak w beskidach

Pozostałe