Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Stachniuk Optyk

Chełm: Chcemy ciepła, bo nadchodzi zima!

Mieszkanka bloku przy ul. Nowy Świat 10 skarży się na zimne kaloryfery w łazience. Podobno problem dotyczy połowy mieszkań w bloku. Jak podejrzewa wiceprezes Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, grzejniki są zapowietrzone.
Chełm: Chcemy ciepła, bo nadchodzi zima!

Mieszkańcy twierdzą, że wiceprezes w lecie przysłał do bloku ekipę, która "majstrowała przy centralnym ogrzewaniu".

- Wzięła porządną zapłatę i odeszła. A my teraz mamy wielki kłopot. Blok w połowie jest niedogrzany. Przeważnie nie grzeją grzejniki w łazienkach. Jak kąpać małe dzieci w zimnych łazienkach? A zima nadchodzi już wielkimi krokami... - denerwuje się nasza Czytelniczka. - Prezes Cieślak siedzi sobie przy ciepłym grzejniku w swoim biurze. Trzeba go pogonić do roboty, niech bierze do rąk klucze i naprawia centralne ogrzewanie. Pieniądze zostały zapłacone, czyli tak jakby wyrzucone w błoto - skarżą się rozżaleni.

Prawdopodobnie przyczyna awarii jest prozaiczna - zapowietrzone kaloryfery.

- Przy rozpoczęciu sezonu grzewczego zdarzają się zapowietrzenia grzejników, takie awarie należy zgłaszać do administracji lub do naszej grupy konserwacyjnej i są one usuwane na bieżąco - przekonuje spółdzielnia.

Jak się okazuje, w budynkach Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej węzły cieplne sterowane są automatycznie, w zależności od temperatury zewnętrznej. Jeżeli temperatura zewnętrzna jest powyżej 12 st. Celsjusza, centralne ogrzewanie się nie włącza.

- Dodatkowo w budynkach objętych obecnie realizowanym projektem unijnym funkcjonuje system sterowania pracą węzłów cieplnych w oparciu o 4-godzinną prognozę pogody, temperaturę mierzoną w pomieszczeniach mieszkalnych oraz temperaturę odczuwalną - wyjaśnia wiceprezes Maciej Cieślak. - Budynek przy ul. Nowy Świat 10 objęty jest właśnie tym projektem. Chodzi o szereg prac mających na celu uzyskanie efektu energooszczędności, a przy okazji poprawy jego estetyki.

Spółdzielnia za unijne pieniądze wykonała dokumentację projektową i audyty energetyczne, projekt obejmuje docieplenie ścian zewnętrznych wraz z demontażem istniejącego docieplenia, wzmocnieniem ścian, remontem opaski odwadniającej, docieplenie stropodachu i stropów piwnic, wykonanie instalacji solarnej z panelami solarnymi na dachu oraz węzłem solarnym w wydzielonych pomieszczeniach piwnic.

- Gdybyśmy mieli wszystkie te prace wykonać tylko z funduszu remontowego gromadzonego na danej nieruchomości, bez wsparcia ze środków unijnych, okres realizacji byłby o kilka lat dłuższy. Spółdzielnia zapewniła wkład własny z funduszu remontowego w wysokości około 50 proc. wartości wykonanych prac - dodaje wiceprezes ChSM.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama