Co z remontem krajówki?

  • 21.10.2019, 10:42
  • AN
Co z remontem krajówki?
Dotarły do nas niepokojące wieści, że nie będzie remontu krajowej 12 w granicach miasta. Wygląda na to, że to plotka. Władze Chełma nadal negocjują z wykonawcą, czyli firmą Budimex.

- Nie jest prawdą, iż rozmowy na linii miasto Chełm - Budimex zakończyły się niepowodzeniem, ponieważ żadna wiążąca decyzja w tej sprawie nie zapadła - informuje Dominik Gil z biura prasowego urzędu miasta.

Jak wyjaśnia samorząd, niezależnie od rozmów z Budimexem miasto finalizuje sprawę aneksu do umowy o dofinansowanie inwestycji do 2021 roku. Następnie potrzebne dokumenty mają być przekazane do Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Przypomnijmy. W lipcu Budimex odstąpił od umowy na remont drogi krajowej przebiegającej przez Chełm, ponieważ miasto odmówiło poniesienia dodatkowych kosztów, pomimo wprowadzenia istotnych zmian w projekcie. Koszty przebudowy krajówki wzrosły o 12 mln zł, a samorząd nie zamierzał tego uwzględnić w swoim kosztorysie. W związku z brakiem consensusu strony zdecydowały się zwrócić o przeprowadzenie mediacji przez Prokuratorię Generalną.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Inteligentny
Inteligentny 22.10.2019, 15:46
A oni dalej niech głosują na pis.
czetelnik
czetelnik 23.10.2019, 09:08
Chyba inteligentny inaczej :-)
Obserwator
Obserwator 21.10.2019, 18:02
Ktoś tu kłamie (nie mówię tu o Redakcji). Natomiast samej redakcji polecałbym wyściubienie nosa poza plotki co "mądrzejszych wiedzących" i chcących poklasku wszystkowiedzących i zada pytanie w GDDKiA, nie mówiąc już o Ministerstwie. Nie dziwi was, że Budimex zamilkł w spawie s-ki? :(

Pozostałe