Chełm: Precz z komórkomanią!

  • 19.10.2019, 21:03
  • AN
Chełm: Precz z komórkomanią!
Radny Piotr Jabłoński chce ograniczenia używania telefonów komórkowych w szkołach. Wie, co mówi, w końcu od lat pracuje jako nauczyciel.

- Powszechne używanie telefonów komórkowych przez dzieci i młodzież w czasie pobytu w szkole, na przerwach, ale też często na lekcjach, staje się coraz większym problemem w pracy dydaktycznej i wychowawczej szkół - przekonuje radny. - Ma to negatywny wpływ na efekty nauczania i wychowania, a także przyczynia się do utraty więzi rówieśniczych wśród uczniów. Dzieci nie potrafią już ze sobą rozmawiać, a tym samym rozwijać swoich zainteresowań poprzez rozmowę z rówieśnikami.

Jabłońskiemu przypadł do gustu pomysł, jaki jakiś czas temu wprowadziła szkoła podstawowa w Żółtańcach. W placówce obowiązuje zakaz używania "komórek". Podobno są już tego pozytywne efekty.

Czy ratusz zdecyduje się na wprowadzenie takiego rozwiązania w miejskich placówkach oświatowych?

- Czy istnieją jakieś wspólne wytyczne dla wszystkich szkół dotyczące zasad postępowania w walce z plagą komórkomanii na terenie szkoły? Jeśli nie, to czy miasto zamierza podjąć działania zmierzające do wypracowania stosownych regulacji w tej kwestii, które obejmowałyby wszystkie samorządowe szkoły w naszym mieście - dopytuje radny Jabłoński.

Interpelacja w tej sprawie złożona została w ubiegłą środę.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miki
miki 20.10.2019, 20:53
widać w teleturniejach jaki zasób słownictwa i wiedzy ma dzisiejsza młodzież - DNO
Nauczyciel
Nauczyciel 20.10.2019, 11:11
Czy radny jako nsuczyciel zrobil cokolwiek dla nauczycieli,,którzy zostali bez pracy?Im nie trzeba odbierać telefonów,bo niedługo nie będą mieli za co ich opłacić...
bezrobotny nie raz
bezrobotny nie raz 20.10.2019, 12:19
Należy szukać drugiej pracy a nie użalać się nad sobą ?????
!!!!!!!!
!!!!!!!! 20.10.2019, 13:28
Ta nowa praca często poza Chełmem...Miasto pustoszeje a radni siedzą cicho i tworzą tematy zastępcze
!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!! 20.10.2019, 08:45
Są większe problemy w chełmskiej oświacie,które przez lata zamiatano pod dywan.Temat zastępczy.

Pozostałe