Gm. Krasnystaw: Kacperkowi robią nowy dom

  • 19.10.2019, 15:58 (aktualizacja 20.10.2019, 12:28)
  • GD
Gm. Krasnystaw: Kacperkowi robią nowy dom facebook.com/Zróbmy-pokój-dla-Adriana-2210056339315565/
Najpierw dla cierpiącego na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe Kacperka Dryglaka z Zażółkwi miała być tylko nowa łazienka. Po rozpoczęciu prac budowlanych okazało się jednak, że kapitalnego remontu wymaga cały dom. Dlatego na pomoc ruszyli lokalni przedsiębiorcy i sąsiedzi. Akcja nabrała takiego rozmachu i rozgłosu, że usłyszała o niej cała Polska.

Początkowo organizowane były różne akcje, podczas których zbierano pieniądze na budowę nowej łazienki dla Kacperka. Koordynacją działań zajęli się: Jadwiga Hereta, Rafał Zwolak i Sebastian Sokołowski z Zamościa, którzy pomogli kilku innym potrzebującym dzieciom w regionie. Dołączyli do nich sąsiedzi chłopca i mieszkańcy Zażółkwi. Wszystkim udało się przekonać do pomocy lokalnych samorządowców i przedsiębiorców z regionu.

- Nasze początkowe założenia radykalnie zmieniły się, gdy rozpoczęliśmy prace nad powiększeniem łazienki i budową nowego komina. Niespodziewanie wyszło na to, że pilnego remontu wymaga cały dom. Postanowiliśmy jednak nie załamywać rąk. Zaczęliśmy działać, aby Kacper oraz jego mama i brat mogli mieszkać w godnych warunkach - mówi sołtys Jerzy Domański.

W trakcie prac pojawiało się wiele problemów, ale za każdym razem z pomocą przychodzili ludzie dobrej woli i kolejni darczyńcy. O akcji dowiedziała się m.in. ekipa TVP3 Lublin. Migawki ich reportażu pojawiły się również w ubiegły piątek w Teleexpressie Extra.

Postępy prac remontowych można na bieżąco śledzić na facebookowym koncie Zróbmy pokój dla Adriana. Uczestnicy akcji w Zażółkwi wyjaśniają, że to był pierwszy chłopiec, którym pomogli społecznicy z Zamościa. W sprawie pytań o aktualne potrzeby na budowie można kontaktować się m.in. z sołtysem Jerzym Domańskim (tel. 608 341 643).

- Niedługo będziemy wstawiać nowe okna i drzwi. Nieznany darczyńca podarował również styropian na ocieplenie domu, za co serdecznie dziękujemy. Aktualnie poszukujemy ekipy, która profesjonalnie wykonałaby tę robotę. Wszyscy byśmy chcieli, aby Kacper i jego rodzina zamieszkali w nowym domu jak najszybciej. Mamy nadzieję, że najpóźniej będzie to na mikołajki lub przed grudniowymi świętami - mówi sołtys.

Ciągle trwa również zbiórka pieniędzy na zakup materiałów niezbędnych do ukończenia remontu. Wpłat można dokonywać na konto, które życzliwie udostępniło stowarzyszenie "Wspólnie dla Gminy Krasnystaw": 34 8200 0008 2001 0024 9858 0004, koniecznie z dopiskiem "Dla Kacperka".

- Nasza akcja udowadnia, że mieszkańcy Zażółkwi nie tylko potrafią pokojowo protestować oraz apelować o przebudowę i poprawę bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej nr 842. Potrafimy się również jednoczyć, gdy trzeba pomóc potrzebującej rodzinie. Może dzięki temu ktoś zerknie na naszą wieś łaskawym okiem i wszyscy doczekamy się wreszcie wymarzonego chodnika - kwituje Jerzy Domański.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe