Samorządowy Oskar dla Szweda

  • 18.10.2019, 13:32
  • szer
Samorządowy Oskar dla Szweda Robert Szwed pierwszy z prawej
Robert Szwed, przewodniczący rady miasta Rejowiec Fabryczny został laureatem ogólnopolskiej nagrody im. Grzegorza Palki, nazywanej Samorządowym Oskarem. Przyznając wyróżnienie, kapituła doceniła go za działalność samorządową na poziomie lokalnym i ogólnopolskim.

- Kandydaturę Roberta Szweda zgłosiła Unia Miasteczek Polskich, z którą przewodniczący współpracuje od wielu lat, między innymi jako ekspert i doradca w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego - mówi Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego, a równocześnie wiceprezes UMP.

Każdy, kto choć raz miał kontakt ze Szwedem, przyznaje, że to niezwykle kompetentny i pracowity człowiek. Jest fachowcem, jeżeli chodzi o działalność samorządową i organizowanie prac rady, którą kieruje. Jego profesjonalizm i zaangażowanie dostrzegają też mieszkańcy miasta. Szwed od 25 lat jest radnym, a od 22 lat pełni funkcje przewodniczącego rady.
- Nagroda ma dokładnie tyle samo lat, ile ja jestem przewodniczącym rady – mówi laureat. - Bardzo się cieszę, bo to ogromny zaszczyt. Dedykuję ją wszystkim radnym i mieszkańcom naszego miasta.
Robert Szwed podkreśla, że celem jego i jego kolegów samorządowców z Rejowca Fabrycznego jest nieustanny rozwój miasteczka oraz podnoszenie jakości życia mieszkańców. Priorytetem zaś - przy skromnym budżecie – jest maksymalne wykorzystanie środków zewnętrznych, w tym dotacji UE.
Gala, podczas której były wręczane nagrody, odbyła się w niedzielę, 6 października w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie. Podczas uroczystości nagrodą w kategorii ogólnopaństwowej został uhonorowany premier Mateusz Morawiecki.
 
Samorządowy Oskar
Nagroda została ustanowiona przez Ligę Krajową w maju 1997 roku. Liga Krajowa, zrzeszająca Ligi Miejskie i Ligi Wiejskie, działa na rzecz samorządności i propagowania dobrych praktyk samorządowych. Jej nagroda honoruje jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego Grzegorza Palkę, pierwszego, demokratycznie wybranego prezydenta Łodzi. Samorządowe Oskary przyznaje kapituła, która co roku rozpatruje wnioski zgłaszane przez parlamentarzystów, oddziały Ligi Krajowej, a także organy samorządu terytorialnego oraz związki i stowarzyszenia samorządowe.
szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
stas
stas 28.11.2019, 22:01
towarzystwo wzajemnej adoracji.
Piotrek
Piotrek 18.10.2019, 19:42
Dla ROBERTA SZWEDA ! GRATULACJE ! I bez partyji można ..... !!!!

Pozostałe