Chełm: Dostał w twarz od nauczyciela?

  • 18.10.2019, 10:43 (aktualizacja 18.10.2019, 10:52)
  • AN
Chełm: Dostał w twarz od nauczyciela?
Do incydentu miało dojść przed lekcją wychowania fizycznego. Nauczyciel uczący tego przedmiotu miał rzekomo uderzyć ucznia. - To nieprawda - zaprzecza wuefista. - Wyjaśniamy to zajście - przekonuje dyrektor szkoły.

Chodzi o Szkołę Podstawową nr 11. Do zdarzenia doszło w czwartek (10 października). Jak twierdzi nasz informator, nauczyciel miał uderzyć w twarz jednego z uczniów klasy piątej, ponieważ ten źle się zachowywał. Sprawę postanowił nagłośnić jeden z rodziców, jednak nie ucznia, który miał być rzekomo uderzony przez nauczyciela, tylko innego chłopca, który ponoć widział całe zajście. Sprawa trafiła do dyrekcji szkoły.

Nauczyciel oskarżony o uderzenie chłopca twierdzi, że sytuacja wyglądała zupełnie inaczej.

- Odepchnąłem tego ucznia na bok ze względu na jego bezpieczeństwo, ale go nie uderzyłem. Musiałem zareagować szybko, bo stał tuż przed drzwiami i miał klamkę na wysokości swoich oczu. Gdyby ktoś w tym momencie otworzył drzwi, mogłoby dojść do jakiegoś nieszczęścia - tłumaczy się nauczyciel. - W szkole jest monitoring, można go przejrzeć i wtedy sprawa będzie jasna. To trudna klasa, ale nigdy nie posunąłbym się do czegoś takiego. Mama tego chłopca nie miała do mnie żadnych pretensji. Wszystko zostało wyjaśnione.

Klasa, w której doszło do incydentu, jest ponoć znana w szkole, bynajmniej nie z wybitnych osiągnięć w nauce. Uczniowie podobno sprawiają problemy wychowawcze. Czyżby "wrobienie" wuefisty miało być kolejnym chuligańskim wybrykiem? A może rzeczywiście nauczyciel zachował się nie do końca w porządku wobec ucznia. Zapis monitoringu może być w tym przypadku kluczowym dowodem.

Do sprawy wrócimy.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mag-ad
Mag-ad 21.10.2019, 17:41
Czytam te komentarze i już nie dziwi mnie steierdzenie "Boże! Stworzyłeś! Sle dlaczego kopnąłeś?!"
Poginiecie od własnego jadu!
Iza
Iza 19.10.2019, 11:14
Pamiętajmy że kij ma zawsze 2 końce... Przestańcie ciągle bronić tych nauczycieli i tak im współczuć kuźwa każda praca jak i inna... Ciągle słyszę jakie te dzieci są złe w dzisiejszych czasach kiedyś bylo to samo dzieci ciągle rozrabialy nawet gorzej teraz jedyna rzeczą zła jest to że nauczyciele nie potrafią sami poradzić sobie w szkole z dziećmi tylko od razu telefon do rodziców a rodzic zawsze będzie za swoim dzieckiem to normalne... Nauczyciele nie potrafią zbudować autorytetu. Za moich czasów a nie byłam grzecznym dzieckiem żaden nauczyciel nie skarżył się rodzicom tylko starał się sam załatwić sprawę w szkole tak zwana akcja reakcja i tak budował autorytet nie zapominajmy że to oni są pedagogami i znają metody. A teraz ciągle mówią że szkoła ma tylko uczyć a nie wychowywać niestety dziecko spędza w szkole połowę swojego czasu jest wśród rówieśników w domu tego nie ma i samo przez się wychowuje się tam.
Kaczka
Kaczka 19.10.2019, 16:55
Wypowiedział się nauczyciel który pewnie bierze pincet plus i sam nie potrafi wychować dzieci
Grzegorz
Grzegorz 19.10.2019, 16:18
Znalazła się obronczyni dzieci wychowywanych bezstresowo. Zrozum, że Szkoła uczy, a wychowujesz ty!!! ZAPAMIĘTAJ!!!
filuś
filuś 19.10.2019, 08:48
Dziwne, że młodemu w domu nie doprawiono. Tak, to kiedyś rodzice załatwiali. I człowiek wykształcił się i pracuje, a nie dilluje.
Muniek
Muniek 18.10.2019, 23:22
W dzisiejszych czasach dzieci są aroganckie i źle wychowane i nie mają szacunku do starszych nie tylko w szkole a bronią ich tacy sami rodzice co tak samo sie zachowywali a teraz udają pożądanych ( tez mam dziecko ale staram się je wychowywać porządnie zeby miało szacunek do ludzi a nie zaczepialo a potem mówiło tato ja jestem niewinny to pan mnie uderzył lub popchnal ja jestem grzeczny )
Antyjełop
Antyjełop 18.10.2019, 22:59
Najpierw karać rodziców, poznien wymagać od nauczycieli,gdzie dzieciak uczy sie pustostanu umyslowego,gdzie są pierwsze wzorce...tatuś i mamusia co?
Aa
Aa 18.10.2019, 21:44
Proponuję aby rodzice przyszli do szkoły tej czy innej tak na miesiąc i zaczęli obserwować co się dzieje w szkołach w czasie przerw i nie tylko. Wychowanie wynosi się z domu. Szkoła uczy a nie wychowuje. Wśród rówieśników dzieci inaczej się zachowują. W domu dzieci poukładane a w szkole zachowują się jak dzikusy i pępki świata. Kiedyś jak dziecko dostało od nauczyciela bało się rodzicom przyznać bo poprawili by. A teraz niejeden nauczyciel nie będzie reagował, bo będzie się bał konsekwencji. Nie wiecie jak ciężko się pracuje w dzisiejszych czasach z dziećmi w szkołach. Wolimy tylko szukać winy wokół siebie a nie widzimy jej u siebie i swoich dzieci.
Tomek
Tomek 18.10.2019, 20:00
Leczyć rodziców tego dziecka!
Nie dziecko. Ono jest zdrowe!
Przykład na świat/podwórko/szkoła wynosi z domu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kryslc
Kryslc 18.10.2019, 18:29
Ogólnie nauczyciel to nie jest zatrudniony ochroniarz, pan od wf zachował się tak nie potrzebnie. Kiedyś miałem podobny przypadek i chciałem odciągnąć ucznia od drabinek a on się ich złapał i mało mu ręki nie uszkodzilem. Później pomyślałem po co mi to dla tych paru złotych. Teraz udaję że nie widzę.
Basia
Basia 18.10.2019, 18:28
Ma pani rację niech pani broni ucznia bo teraz nauczycielowi nie wolno zwrócić uwagę uczeń może napluć w twarz dla nauczyciela i tez będzie wina nauczyciela Niech pani nie przesadza na dobrze by mu to wyszło jak by oderwał to może by miał szacunek do starszych
Mama
Mama 18.10.2019, 17:28
W tej sprawie coś w nauczyciel kręci. Nauczyciel powiązany z polityką - co boi się o swoją posadę?. Klasa z największą liczbą czerwonych świadectw, z dobrze się uczącymi dziećmi. W każdej klasie jest kilku uczniów którzy się nieodpowiednio zachowują ale żeby wszystkich odrazu wrzucać do jednego worka?. Rodzice się boją odzywać by dzieci nie były potem szykanowane przez innych nauczycieli. Dyrekcja nie chce ujawnić zainteresowanym nagrania z kamer bo niby ochrona danych, ale to one mają zapewnić bezpieczeństwo dzieciom. Co chroni się winnego?
Bo PO-LITYKA chroni mnie immunitet - nic mi nie możecie zrobić. Dyrektor powinien pouczyć nauczyciela na przyszłość by bardzie uważał na to co robi i mówi bo "ponoć" może też od idiotów wyzywać. A rodzice tych uczniów powinni mieć przeprowadzona rozmowę z psychologiem szkolnym i przez jakiś czas mieć takie spotka.
Dawid
Dawid 18.10.2019, 22:45
Z tymi świadectwami się całkiem nie zgadzam, bo moja klasa miała najwięcej (na zakończeniu roku była pani dyrektor to powiedziała), a z tego co wiem ta klasa 5 jest raczej średnia.
Iza
Iza 18.10.2019, 20:01
A skąd ta absurdalna opinia,że w tej klasie było najwięcej świadectw z czerwonym paskiem? :-D To wierutna bzdura.Tak się składa,że ze względu na własne dzieci byłam na 2 turach zakończenia roku i bynajmniej nie była to klasa z największą ilością wyróżnionych osób.Proszę nie naginać rzeczywistości dla własnych potrzeb.Mało tego,miałam wątpliwą przyjemność uczestniczyć w imprezie szkolnej,na której obecna była ta jakże wychwalana przez Panią klasa.Zachowywali się jak totalne dzikusy,nie zwracali uwagi na upomnienia nauczycieli,wstawali ze swoich miejsc,kopali się w krzesła,przezywali,itp.- wzory cnót wszelakich.
Rozumiem,że była Pani świadkiem całego zajścia w szkole,że jest Pani tak pewna jego przebiegu?Może warto poczekać na rozwój sytuacji,a nie wylewać na kogoś wiadro pomyj,a w niedzielę zasiąść w pierwszej ławce w kościele?
ewa
ewa 18.10.2019, 15:25
jeśli rodzice nie mają szacunku do nauczycieli, dzieci skąd mają się go nauczyć?
miejscowy
miejscowy 18.10.2019, 12:35
No tak. Nietykalni. Ciekawe co z tego wyrośnie. Bezstresowe wychowanie mści się najpierw na rodzicach. Potem na społeczeństwie. Dla wielu jedynym środkiem perswazji pozostaje cios w baniak. Może zaskoczy. Jak nie to poprawka aż do skutku.

Pozostałe