Chełm: Parkowanie pod zakazem

  • 18.10.2019, 08:18
  • MP
Chełm: Parkowanie pod zakazem
Remont ulicy Kolejowej daje się we znaki nie tylko kierowcom samochodów osobowych, ale również autobusów. Manewrowanie dużym pojazdem przez wyznaczony objazd ul. Wołyńską jest utrudnione przez zaparkowane auta.

Parkowanie równoległe wzdłuż ulicy Wołyńskiej było dotąd zgodne z przepisami. Od chwili rozpoczęcia remontu ul. Kolejowej stanął tam jednak znak informujący o zakazie zatrzymywania się i postoju, który jest notorycznie ignorowany. To bardzo utrudnia przejazd kierowcom Chełmskich Linii Autobusowych.

- Autobus ma kilkanaście metrów długości, więc podczas skręcenia nim w Wołyńską lub wjazd w al. Piłsudskiego dosłownie o milimetry mijamy zaparkowane tam samochody - poskarżył się nam kierowca jednego z autobusów. - Domyślam się, że ludzie parkują tam "na pamięć", ale o wyznaczonych objazdach, także dla autobusów, wiadomo już nie od wczoraj.

Informację tę przekazaliśmy straży miejskiej, więc pozostaje mieć nadzieję, że mandaty za lekceważenie znaku wpłyną na kierowców. Za taką nieroztropność grozi 100 zł mandatu oraz 1 punkt karny, ale w skrajnych przypadkach, kiedy naruszone zostają zasady bezpieczeństwa, samochód może zostać odholowany.

Przypomnijmy, że remont ulicy Kolejowej potrwa do maja przyszłego roku.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
elo
elo 18.10.2019, 18:35
parkowanie na podwalnej - zawsze stanie jakiś buras na wysepce - jadąc lubelska pod górą nic nie widać z prawej strony

Pozostałe