Sport: Dzielne boje chełmskich karateków

Reprezentanci Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori nie zwalniają tempa. Po udanym starcie w międzynarodowych zmaganiach w Białymstoku (zdobyli tam 9 medali) podopieczni trenera Bartłomieja Zakrzewskiego zaliczyli kolejny świetny występ - tym razem w V Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin IKO o Puchar Wójta Gminy Zamość. Karatecy z Satori wywalczyli tam 19 medali.

Zawody odbyły się w miejscowości Płoskie i zgromadziły 220 zawodników i zawodniczek z 15 klubów, w tym dwie ekipy z Ukrainy (Rawa Ruska, Zhovkva). Wśród podopiecznych Bartłomieja Zakrzewskiego i Wojciecha Kłodnickiego na najwyższym stopniu podium stanęli: Aleksandra Jaszczuk, Bartosz Pachuta, Tycjan Bielak i Mateusz Hurko. Drugie miejsce i srebrne krążki wywalczyli: Hanna Grochecka, Julia Nowak, Marcel Grabowski, Brajan Saja i Oliwier Andrejczuk. Z kolei na trzeciej pozycji w swoich kategoriach uplasowali się: Oliwia Urbańska, Angelika Chomik, Wiktoria Kaniewska, Natalia Błaszczuk, Jakub Olasek, Bartłomiej Kiryk, Robert Kasprzak, Maciej Koguciuk, Szymon Budziński oraz Filip Sierpiński.

Karatecy z Satori nie byli jedynymi przedstawicielami naszego miasta w turnieju w Płoskiem. Na matach o medale walczyli również podopieczni trenerów Waldemara Kozioła i Krzysztofa Kozioła z Klubu Karate Kyokushin Kanku w Chełmie. Dwukrotnie na podium zameldował się Kacper Grządkowski, który w konkurencji kumite juniorów młodszych do 65 kg (14-15 lat) nie miał sobie równych, zaś w konkurencji kata uplasował się na drugim miejscu. Dwa krążki zdobyła również Natalia Szopa (wśród juniorek młodszych do 55 kg). Chełmska zawodniczka wygrała konkurencję kumite, zaś w kata zajęła trzecią lokatę. Ostatnie dwa medale dla klubu Kanku, koloru brązowego, wywalczyli Mikołaj Smażyło (kumite kadetów do 35 kg) i Alan Komasara (kumite kadetów młodszych do 30 kg).

Organizatorem rywalizacji w Płoskiem był Zamojski Klub Karate Kyokushin pod przewodnictwem shihana Krzysztofa Polichy (5 dan).