Chełm: Miejsce obsługi... imprezowiczów

  • 12.10.2019, 19:30
  • AN
Chełm: Miejsce obsługi... imprezowiczów
Miejsce Obsługi Rowerzystów w pobliżu Borku sprawdza się znakomicie. Tyle, że nie służy cyklistom, a imprezowiczom. Pada? Wieje? Nie ma sprawy. Można coś wypić pod daszkiem. Tymczasem mieszkańcy znajdujących się w pobliżu domków jednorodzinnych mają już dość uciążliwego sąsiedztwa.

Chodzi o punkt znajdujący się przy ścieżce rowerowej za cmentarzem komunalnym w stronę Strupina. Miejsce znajduje się na uboczu, co sprzyja niebezpiecznym sytuacjom. Temat poruszony został na spotkaniu prezydenta z mieszkańcami osiedli Słoneczne i Śródmieście w ubiegły wtorek.

- Zwracanie uwagi nic nie daje, a wręcz przynosi odwrotny skutek. Bo jak się człowiek odezwie, to go zwymyślają od najgorszych, więc każdy się boi - tłumaczy jedna z mieszkanek. - W lecie wieczorem nie można było okna otworzyć w domu, bo ciągle leciały wyzwiska.

Mieszkanka twierdzi, że policja wie, co się tam dzieje i przyjeżdża nawet na interwencje, ale to nie odstrasza zbytnio imprezowiczów.

- Rowerzyści rzadko mogą w spokoju z tego miejsca korzystać, bo jest zajęte przez kogo innego - wyjaśnia kobieta.

Mieszkanka chciała wiedzieć, czy władze miasta planują wygospodarować jakieś pieniądze na zwiększenie liczby kamer w miejskim monitoringu i czy jedno z takich urządzeń mogłoby być zamontowane właśnie na ścieżce rowerowej.

Jak wyjaśnił prezydent Jakub Banaszek, środki na ten cel w budżecie nie są zabezpieczone, ale być może uda się pozyskać pieniądze na kamery w ramach któregoś z projektów.

- Ujęliśmy to w projekcie dotyczącym rozwoju lokalnego, tam gdzie chodzi o fundusze europejskie. Jeśli będziemy realizować ten projekt, kamery zostaną wymienione i uzupełnione. Modernizacja monitoringu miejskiego będzie kosztować od 2 do 5 mln zł - wyjaśnił Banaszek.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lant
lant 13.10.2019, 22:56
Ciekawe, że STCh nic nie pisze co się dzieje na Łuczkowskiego i pod ich siedzibą po nocach. Może jakiś jeden dyżur i video z balkonu uświadomi jak miło można spędzić czas w centrum przy muzyce z samochodu, piwku i kebebie.
abcd
abcd 14.10.2019, 09:10
Nie ma sensacji, nie ma tematu, musi być chwytliwie, np. spłonął żywcem, zasnął na stojąco, uciekał tyłem na rękach.

Pozostałe