Sport: Wawron najlepsza w kraju!

  • 09.10.2019, 13:21 (aktualizacja 11.10.2019, 07:11)
  • TS
Sport: Wawron najlepsza w kraju!
Ogromny sukces zawodniczki chełmskiego Dragona. Aleksandra Wawron wywalczyła dwa złote medale w rozegranych we Wrocławiu Mistrzostwach Polski Open. - To niewątpliwie jeden z największych sukcesów w historii naszego klubu – podkreślają zgodnie Mirosław Majewski i Jan Dąbski, szkoleniowcy Dragona, u których przez wiele lat szlify zbierała A. Wawron.

Chełmska zawodniczka już od wielu lat regularnie prezentowała wysoką formę na zawodach najwyższej rangi, zdobywając m.in. tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski (w 2016 r.) oraz srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (również w 2016 r.). Na Mistrzostwach Polski Open we Wrocławiu Aleksandra Wawron potwierdziła, że posiada olbrzymi talent, który poparty jest ciężką pracą. Reprezentantka Dragona startowała w dwóch konkurencjach – karabinu pneumatycznego 40 strzałów oraz karabinu dowolnego trzy postawy 3x20 strzałów i w obu nie miała sobie równych. Co więcej, w karabinie dowolnym Wawron wyrównała przy okazji swój rekord życiowy.

- Nasza zawodniczka dała bardzo dobry przykład, że studiowanie (reprezentantka Dragona studiuje na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie) można połączyć ze sportem wyczynowym. Wiele osób uważa, że nie da się pogodzić tych dwóch rzeczy. Aleksandra udowodniła, że jest zupełnie inaczej – podkreślają trenerzy Dragona.

Nieco gorzej w zawodach najwyższej rangi poszło młodszym reprezentantom chełmskiego klubu. W rozegranych w Bydgoszczy Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski startowali: Magdalena Błażejewska, Damian Siedlecki, Michał Nowosad i Maciej Nowosad. Pierwsza trójka rywalizowała w kategorii juniorskiej, zaś ostatni z zawodników wśród młodzieżowców. W tej pierwszej kategorii najlepsze wyniki odnotowali Błażejewska i Siedlecki, strzelający w wprowadzonej niedawno do programu Igrzysk Olimpijskich konkurencji karabinu pneumatycznego mix – chełmska para zajęła 13. miejsce. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Siedlecki, który uplasował się na 20. miejscu w konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów.

Rywalizujący w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Maciej Nowosad miał sporego pecha, zwłaszcza w strzelaniu z karabinu pneumatycznego. W tej konkurencji zajął dziewiąte miejsce, podczas gdy do finału awansowało ośmiu najlepszych zawodników. Z kolei w konkurencji karabinu dowolnego w trzech postawach chełmianin został sklasyfikowany o dwie pozycje niżej.

W mistrzostwach wzięło udział ponad 150 zawodników z 28 klubów sportowych z całego kraju. Reprezentanci Dragona wywalczyli osiem punktów do rankingu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe