Krasnystaw: Nielegalne militaria i amunicja

  • 08.10.2019, 09:27 (aktualizacja 08.10.2019, 09:37)
  • oprac. MP
Krasnystaw: Nielegalne militaria i amunicja
Dziesiątki nielegalnie pozyskanych przedmiotów o wartości historycznej oraz amunicję posiadał w swoim domu 54-letni mężczyzna. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli u niego także wykrywacz metali. Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego poszukiwania zabytków.

W poniedziałek krasnostawscy kryminalni pojechali do domu 54-letniego mieszkańca gminy Siennica Różana.

- Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mężczyzna może zajmować się nielegalnym poszukiwaniem zabytków oraz posiadać pozyskane w ten sposób przedmioty - mówi Piotr Wasilewski, rzecznik KMP w Krasnymstawie. - Podczas przeszukania jego posesji funkcjonariusze znaleźli liczne militaria, amunicję oraz inne przedmioty mogące stanowić wartość historyczną. Wśród ujawnionych rzeczy są hełmy, bagnety, menażki, klamry pasów, kule ołowiane, amunicja, łuski i inne. Dodatkowo w garażu ujawnili wykrywacz metali, który prawdopodobnie służył do nielegalnych poszukiwań.


Znaleziska zostały zabezpieczona przez śledczych. 54-latek usłyszał już zarzut nielegalnego poszukiwania zabytków i przyznał się do winy. Policjanci nie wykluczają, że wkrótce mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Leon
Leon 09.10.2019, 19:14
To jest SKANDAL...Lepiej było było by dla takich zabytków aby nadal pozostały pod ziemia i gniły.Wówczas uzyskały by większej i tu zacytuje z treści powyżej,,WARTOŚCI HISTORYCZNEJ"
miejscowy
miejscowy 09.10.2019, 09:34
Spoko. Banasiowi krzywdy nie zrobią. Grunt to mieć dobry interes i kolesi.
Kapral
Kapral 09.10.2019, 05:52
Za ten karnister to powinien dostać dożywocie albo od razu powinni go rozstrzelać, to jest po prostu żałosne jak działa nasze prawo.
GRegor
GRegor 09.10.2019, 17:46
Co to jest "KARNISTER"?

Pozostałe