Chełm: Miasto dostanie połowę Gmachu

  • 07.10.2019, 11:11
  • AN
Chełm: Miasto dostanie połowę Gmachu
Prezydent Jakub Banaszek podpisał porozumienie z wojewodą Przemysławem Czarnkiem w sprawie przekazania części własności budynku przy pl. Niepodległości. Obecnie trwa inwentaryzacja tzw. gmachu, następnie zostanie podpisany akt notarialny.

Przed gmachem rok temu prezydent Jakub Banaszek rozpoczął swoją kampanię wyborczą. Już wtedy przekonywał, że zabytkowy budynek Dyrekcji PKP powinien być siedzibą władz miasta. Wreszcie udało się dojść do porozumienia z wojewodą i wszystko wskazuje na to, że już za kilka tygodni będzie w połowie należał do samorządu.

- Cieszę się, że współwłaścicielem obiektu będzie miasto, bo to pozwala myśleć realnie o szybkim remoncie tego obiektu, pięknej wizytówki Chełma. Prezydent ma już pomysły i możliwości na pozyskanie środków na ten cel. Z całą pewnością w krótkim czasie gmach zamieni się w przepiękny obiekt, z którego będzie dumny i Chełm, i całe województwo – stwierdził podczas wtorkowego spotkania przed budynkiem wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Miasto przejmie ok. połowę nieruchomości. To tu przeniesione mają być wszystkie departamenty ratusza. Powierzchnia zajmowana w gmachu przez urząd ma być większa niż ta przy ul. Lubelskiej. Dokładne dane będą jednak znane po inwentaryzacji.

- Od początku zabiegaliśmy o to, aby stać się współwłaścicielem tego budynku, po to też, żebyśmy jako samorząd mogli aplikować o środki między innymi na jego modernizację - przekonuje prezydent Jakub Banaszek. - To budynek o jednej z największych tradycji, najważniejszy obiekt pięknego osiedla, drugiej, największej inwestycji II Rzeczpospolitej. Miejsce, o które trzeba dbać i chciałbym, żeby siedziba urzędu miasta w gmachu stała się wizytówką Chełma.

Co z budynkiem przy Lubelskiej? Jak zapewnia Banaszek, na pewno nie zostanie wystawiony na sprzedaż. Nie powstanie tam jednak Centrum Kopernik, o którym mówił jakiś czas temu prezydent. Prawdopodobnie zostanie wynajęty.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe