Podziemia Kredowe pierwsze w rankingu!

  • 07.10.2019, 10:35 (aktualizacja 07.10.2019, 10:53)
  • AN
Podziemia Kredowe pierwsze w rankingu!
I wszystko jasne. Chełmskie Podziemia Kredowe zdaniem internautów to najciekawsze podziemne miejsce w kraju. W rankingu podziemi turystycznych w Polsce, zorganizowanym przez Klub Podróżników Śródziemie z Krakowa, internauci oddali na nie aż 2043 głosy. Na drugim miejscu jest Kopalnia Soli Kłodawa z 776 głosami.

- Już samo umieszczenie naszej zabytkowej kopalni na liście 59 obiektów z całego kraju, które warto zobaczyć, było dla nas dużym wyróżnieniem – mówi Krzysztof Białowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który administruje zabytkową kopalnią kredy. - A pierwsze miejsce w rankingu to zaszczyt i niekłamana radość, tym bardziej że internauci uznali nasze podziemia za bardziej atrakcyjne niż Jaskinia Raj czy Kopalnia Soli w Wieliczce.

To, że Podziemia Kredowe są warte zwiedzenia, mieszkańców naszego miasta nie trzeba przekonywać. Okazuje się, że również i turyści odwiedzający nasz region chętnie schodzą do królestwa Ducha Bielucha. Trudno się temu dziwić, bowiem wydrążony w kredzie wielopoziomowy kompleks korytarzy i komór to jedna z największych atrakcji turystycznych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Potwierdził to również przeprowadzony ranking.
Co nam da wygrana? Członkowie Klubu Podróżników Śródziemie z Krakowa oraz współpracujący z nimi dziennikarze promować będą nie tylko nasze podziemia, ale również 15 obiektów, które najbardziej spodobały się turystom. Fotorelacje pojawią się między innymi w magazynie o podróżach Read&Fly Magazine.
W tym roku królestwo Ducha Bielucha odwiedziło już ponad 30 tysięcy turystów. To więcej niż przez cały ubiegły rok, a do końca roku są jeszcze trzy miesiące.
AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
piotrek
piotrek 07.10.2019, 19:08
Może jakieś dotacje z tego "powodu" ? ;)
LC
LC 07.10.2019, 13:48
Jak sie chce to można.

Pozostałe