Krasnystaw: Ogień w suszarni chmielu

  • 07.10.2019, 09:27
  • GD
Krasnystaw: Ogień w suszarni chmielu
17 strażaków walczyło z pożarem w suszarni chmielu na terenie Zespołu Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego. Kłęby gęstego dymu o charakterystycznym zapachu wiatr unosił w kierunku bloków mieszkalnych przy ul. Sobieskiego i Okrzei.

Pożar wybuchł w ubiegły piątek (4 października). Na miejscu pojawiły się cztery zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie oraz cztery ochotnicze jednostki z Krakowskiego Przedmieścia, Krupego, Krzywego i Małochwieja Dużego. Na miejscu obecni byli: komendant powiatowy PSP Dariusz Pylak i starosta Andrzej Leńczuk.

- Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była awaria systemu ogrzewania suszarni. Do zaprószenia ognia doszło na odcinku między piecem gazowym i pierwszą z czterech załadowanych raf do suszenia chmielu. Później wentylator do rozprowadzania ciepłego powietrza uniósł płomienie do góry - informuje kapitan Kamil Bereza, rzecznik krasnostawskich strażaków.

W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. W wyniku pożaru spłonęło 400 kg chmielu o wartości 10 tys. zł. Sporą część zmagazynowanego w budynku produktu udało się uratować i przemieścić w bezpieczne miejsce.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe