Chełm: Osiedle przeciwko asfaltowni

  • 04.10.2019, 14:09
  • AN
Chełm: Osiedle przeciwko asfaltowni
Do 19 października mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi odnośnie planowanej budowy wytwórni mas bitumicznych przy ul . Ceramicznej. Osiedle Rejowiecka postanowiło walczyć o czyste powietrze w swojej dzielnicy. Do ratusza może wpłynąć nawet ok. tysiąca protestów.

Chodzi o inwestycję, która ma powstać lada moment na osiedlu Rejowiecka, na działce po dawnej cegielni. Firma Drogmost planuje wybudować tam wytwórnię mas bitumicznych. Na początku roku inwestor złożył do ratusza wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Pod koniec marca urząd wszczął postępowanie administracyjne i zwrócił się do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie i Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie o wydanie opinii w sprawie.

Okazało się, że inwestycja wymaga szczegółowego raportu oddziaływania na środowisko. Musi za nią zapłacić przedsiębiorca. Dlatego mieszkańcy nie wierzą, że będzie ona obiektywna i biorą sprawy w swoje ręce.

W protest zaangażowała się rada osiedla Rejowiecka na czele z przewodniczącą Danutą Dąbską. Pismo w sprawie protestu jest gotowe. Można je wziąć od rady, wpisać swoje dane i złożyć w urzędzie.  Gotowe wydruki ma szefowa osiedla.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kerim
Kerim 08.10.2019, 10:17
Czy na koniec lata, będzie w Chełmie FABRYKA RAKA? Przy kąpielisku wodnym Glinianki, wśród ogródków działkowych, będzie się rozwijał smród asfaltowy? To nie z Chełma, lecz z Zamościa, mamy takiego gościa, który nami się nie przejmuje i trującą Wytwórnię Mas Bitumicznych tutaj wybuduje. Będą szczęśliwe nasze domy i dzieci - zobacz, powie dziadek do dziecka, kiedyś biały śnieg, a dziś asfalt z nieba leci.
PRECZ z takimi pomysłami!!! Obudźcie się WŁADZE Chełma, bo za chwilę może być za późno.
Goska
Goska 25.10.2019, 13:06
Władze jak widać maja to gdzies:(

Pozostałe