Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy - firmy Północ Nieruchomości
Reklama

Chełm: Masz katar? Przyjdź do tężni!

Od 1 października mieszkańcy naszego regionu mogą skorzystać z Chełmskiej Tężni Solankowej. To nowa atrakcja Chełmskiego Parku Wodnego.
Chełm: Masz katar? Przyjdź do tężni!

Autor: https://www.facebook.com/chelmskiparkwodny/

Jeśli nie na basen, to może do tężni? To kolejna możliwość atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu w aquaparku.

- Do dyspozycji gości, którzy będą spędzać czas w tężni, mamy wygodne leżaki, półkę z książkami, zestawy gier planszowych, automat z kawą. Wszystko po to, aby ten czas minął w miłej atmosferze - zapewnia prezes spółki administrującej parkiem wodnym Artur Juszczak.

Za jeden seans w tężni trzeba będzie zapłacić 10 zł za bilet normalny i 7 zł za ulgowy. Zniżka obowiązuje uczniów i seniorów.

Seanse w tężniach solankowych zalecane są dla osób z częstymi przeziębieniami, z nawracającymi infekcjami dróg oddechowych – nosa, krtani, oskrzeli, a także z przewlekłymi chorobami układu oddechowego - mukowiscydozą, przewlekłym zapaleniem oskrzeli, rozstrzeniami oskrzeli, astmą oskrzelową.

Przeciwwskazaniem do korzystania z tężni solankowych jest ostry stan zapalny z gorączką, nadwrażliwość na jod, choroba nowotworowa, niewydolność krążenia, niedawno przebyty zawał mięśnia sercowego, niskie ciśnienie - warto uzgodnić wówczas ewentualne korzystanie z zabiegów ze swoim lekarzem.

Lecznicze działanie powietrza nasyconego kryształkami soli na organizm opisał polski lekarz Feliks Boczkowski. Prowadził on przez wiele lat badania wśród górników pracujących w kopalniach soli i zauważył, że mikroklimat panujący tam w sposób korzystny wpływa na funkcjonowanie układu oddechowego.

W tężniach solankowych również panuje swoisty mikroklimat – temperatura 20-24 *C, wilgotność- 40-60 proc. wytworzona solanka spływając po gałązkach tarniny pod wpływem ruchu powietrza przechodzi w aerozol bogaty w mikroelementy – wdychane powietrze jest bogate w lecznicze związki soli – zawiera głównie jod - podobnie jak powietrze nad morzem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama