Rejowiec Fabryczny: Złote, diamentowe, żelazne i kamienne gody

  • 02.10.2019, 19:30 (aktualizacja 02.10.2019, 19:34)
  • szer
Rejowiec Fabryczny: Złote, diamentowe, żelazne i kamienne gody
Połączyła ich miłość i w tej miłości trwają do dziś. 19 par małżeńskich z miasta i gminy Rejowiec Fabryczny spotkało się w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowie, aby świętować szczególne rocznice ślubu. Wśród jubilatów były pary z 50-letnim stażem małżeńskim, ale również takie, które mogą pochwalić się 60, 65 i 70 wspólnie spędzonymi latami.

Rekordzistami w tym gronie są Czesława i Mieczysław Adamczukowie, świętujący kamienne gody. Żelazną rocznicę ślubu obchodzili: Łucja Ryszard Sławińscy, zaś diamentową Władysława i Marian Ciechomscy. Jubilaci otrzymali listy gratulacyjne z życzeniami jeszcze wielu wspólnie spędzonych lat.

50 lat temu przysięgę małżeńską składali sobie: Krystyna i Franciszek AdamczykowieHelena i Jerzy GałanowieJadwiga i Zdzisław KiełczewscyBarbara i Antoni KornasowieHelena i Henryk LipińscyCzesława i Jan OrłowieDanuta i Roman WiórkowieJoanna i Wiesław BłaziakowieJanina i Ryszard BorysiukowieIrena i Wiesław CiechomscyMaria i Ryszard DudkowieHenryka i Czesław KrzyżakowieWiesława i Stanisław LiwakowieKrystyna i Franciszek Soczyńscy oraz Krystyna i Kazimierz Szokalukowie.

Złoci jubilaci uhonorowani zostali medalami Za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. A wszyscy świętujący swoje rocznice ślubów gratulacje i życzenia kolejnych lat w zdrowiu, miłości i bliskości drugiej osoby. I, o czym wspominali goście jubilatów, te wspólnie przeżyte lata to symbol wierności i miłości rodzinnej. To również piękny przykład oraz wzór dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. 

Na uroczystości nie zabrakło najbliższych jubilatów oraz władz obu samorządów: burmistrza Rejowca Fabrycznego Stanisława Bodysa, wójta gminy Rejowiec Fabryczny Zdzisława Krupy, przewodniczącego rady miejskiej Roberta Szweda i przewodniczącego rady gminy Mirosława Maziarza, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Grażyny Bartoszuk. Przybył również doradca wojewody lubelskiego Konrad Sawicki oraz proboszczowie parafii: w Pawłowie - ksiądz Andrzej Kołodziejski i w Kaniach - ksiądz Roman Knyś.

Do życzeń wielu lat spędzonych razem w szczęściu i zdrowiu dołącza nasza redakcja.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe