Zgagi tym nie wyleczysz

  • 02.10.2019, 16:25 (aktualizacja 02.10.2019, 16:30)
  • szer
Zgagi tym nie wyleczysz
Sprzedaż leków na żołądek i zgagę, które w swoim składzie zawierają ranitydynę, decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego została wstrzymana. Jest wśród nich również bardzo popularny lek Ranigast.

Dlaczego GIF podjął taką decyzję? Leki – jak poinformował go systemie szybkiego powiadamiania Rapid Alert - okazały się zanieczyszczone.

Na liście leków wstrzymanych w obrocie znalazły się: Raniberl Max, tabletki powlekane 150 mg, Ranic, roztwór do wstrzykiwań i infuzji 10 mg/ml, Ranigast Max, tabletki powlekane 150 mg, Ranigast Fast, tabletki musujące 150 mg, Ranigast, tabletki powlekane 150 mg, Ranigast, roztwór do infuzji 0,5 mg/ml, Ranigast Pro, tabletki powlekane 75 mg, Ranimax Teva, tabletki powlekane 150 mg, Ranitydyna Aurovitas, tabletki powlekane 150 mg, Riflux, tabletki musujące 150 mg, oraz Solvertyl, roztwór do wstrzykiwań 25 mg/ml.

- Pacjenci posiadający produkty lecznicze, których dotyczą decyzje, powinni w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem, celem ustalenia dalszego sposobu terapii - ostrzega GIF.

Leki pojawią się w sprzedaży, dopiero po uzyskaniu potwierdzenia jakości.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe