Chełm: Przegląd Kina Ukraińskiego UA:KINO

  • 03.10.2019, 07:57 (aktualizacja 05.10.2019, 19:27)
  • AN
Chełm: Przegląd Kina Ukraińskiego UA:KINO materiały organizatora
Pięć pokazów filmowych, rozmowy z twórcami i to wszystko podczas dwóch dni przeglądu organizowanego przez Stowarzyszenie Integracji Transgranicznej "Łączy Nas Bug". Wydarzenie już 4 października o godz. 17.00 w Chełmskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Partyzantów 40.

Są młodzi, bezkompromisowi i wolni od ograniczeń narzucanych przez producentów. W większości to absolwenci kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Teatru, Kina i Telewizji im. Ivana Karpenki-Karego, na którym powstały ich debiutanckie obrazy. Część z nich – filmów młodych ukraińskich reżyserów – zobaczymy już w piątek, 4 października w Chełmie w ramach 6. Przeglądu Kina Ukraińskiego "UA:KINO". Początek seansów o godz. 17.

Będzie to też okazja do rozmowy z twórcami –  gościem 6. Przeglądu będzie Kateryna Lesyk, reżyser filmu "Mów do mnie", który otrzymał m.in. Złoty NUK dla najlepszego współczesnego filmu ukraińskiego, aktor Oleksandr Loj - bohater filmu "Sztangista"  oraz Maryna Lopuszin ze Stowarzyszenia "RGB Films".

W programie projekcja pięciu filmów. uczestnicy wydarzenia obejrzą m.in. obraz zatytułowany "Wasjuta"w reż. Antona Skrypca. Tytułowy Wasjuta jest superbohaterem Kijowa. Każdego dnia zaczyna biegać, aby sprawdzić, czy wszystko idzie zgodnie z planem - czy zamiata ulicę woźny Mykola, czy mały Sergij idzie do szkoły, czy Maryna wychodzi na spacer z psem. Dzisiaj wszystko poszło zgodnie z planem! Wszystko było w porządku! Wszystkie oprócz jednego ...

Kolejny film to "Mów do mnie" reż. Kateryna Lesyk. Codziennie Sergij rozmawia z ojcem, ale są to tylko rozmowy telefoniczne. Nie widzieli się od 7 lat. Główny bohater zasadniczo nie chce zrobić pierwszego kroku i oczekuje, że jego tata to zrobi. Dowiedziawszy się, że jest poważnie chory, łamie zasadę i zwraca się do ojca o wsparcie. Ale czeka go nieoczekiwany cios. Odbędzie się tez pokaz "Sztangisty" reż. Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk, "Mia Donna" reż. Pawlo Ostrikowa oraz "Fingermana" reż. Iwana Szocha.


"Na zachętę" trailer jednego z filmów, pt. Sztangista:


 

AN

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe