Chełm: Gdzie się podziała Uherka?

  • 01.10.2019, 14:09 (aktualizacja 01.10.2019, 14:35)
  • AN
Chełm: Gdzie się podziała Uherka? FB: Chełm na sygnale
- Tej rzeki już praktycznie nie ma - żali się nasz Czytelnik. - Została zaniedbana. Prezydent już dawno powinien interweniować w tej sprawie. Często spaceruję w parku i obserwuję, jak to wygląda. Kiedyś były w niej ryby i raki. Czy ktoś to jeszcze pamięta?

Uherka jest naprawdę w opłakanym stanie. Wody miejscami praktycznie już w niej nie ma. To - zdaniem mieszkańców - sytuacja, która nie powinna mieć miejsca. Od kiedy rzeką zajmuje się spółka Wody Polskie, co jakiś czas pojawią się te same problemy.

- Zarasta i wysycha. Wynika to z zaniedbania. Wiem, że nie jest to w gestii miasta, ale uważam, że prezydent Chełma powinien jak najszybciej zgłosić to tam, gdzie trzeba - tłumaczy nasz rozmówca. - Za chwilę okaże się, że miasto zostało bez rzeki. Będzie podobnie jak z Janówką, której już nie ma.

Jak udało nam się ustalić w Nadzorze Wodnym w Chełmie Wód Polskich spółka ogłosiła przetarg na oczyszczenie koryta rzeki, ale nie został on rozstrzygnięty.

- Wprawdzie zgłosiła się jedna firma, nawet wpłaciła wadium, ale później wycofała swoją ofertę - tłumaczy pracownik WP. - W najbliższym tygodniu zamierzamy ogłosić kolejne postępowanie przetargowe.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe