Chełm: Przedszkolanki świętują stulecie

  • 30.09.2019, 11:58 (aktualizacja 30.09.2019, 12:02)
  • AN
Chełm: Przedszkolanki świętują stulecie
W najbliższy weekend społeczność IV LO w Chełmie zaprasza na obchody 100-lecia tradycji szkoły oraz IV Zjazd Absolwentów. Będą spotkania koleżeńskie, sztafeta międzypokoleniowa, a także bal absolwentów.

Ogólniak kontynuuje tradycje Seminarium Nauczycielskiego Żeńskiego, które powstało 100 lat temu. Organizatorzy wydarzeń w ramach tej pięknej rocznicy przygotowali mnóstwo atrakcji.

Główne uroczystości w ramach zjazdu wszystkich szkół planowane są na 5 października.  Ale tak naprawdę obchody startują już dzień wcześniej. Na początek wydarzenie sportowe i rekreacyjne, czyli sztafeta pokoleń.

Wszyscy chętni do udziału w biegu powinni stawić się 4 października o godz. 10.45 na schodach, obok przedszkola W Kasztanowym Parku. Sztafeta wystartuje o godz. 11 w parku przy bazylice pw. Narodzenia NMP. Z kolei o godz. 16 planowane są spotkania koleżeńskie i plenerowy koncert uczestników zjazdu "Scena Pokoleń".

W sobotę, 5 października, uczestnicy uroczystości spotykają się na mszy o godz. 10 na Górce. Na godz. 11.30 zaplanowano część oficjalną w budynku IV LO. W programie m.in. odsłonięcie tablicy pamiątkowej IV zjazdu, ślubowanie uczniów klas I, otwarcie wystawy historycznej "Historia magistra vitae est".

- Przeszłość i teraźniejszość będą mogły się znowu spotkać. Wierzymy, że na spotkania z przyjaciółmi ze szkolnej ławy nigdy nie jest zbyt wcześnie ani zbyt późno, dlatego liczymy na Państwa obecność w te dni - zachęcają organizatory. - Pokażmy, jak ważna jest dla nas przeszłość i ludzie, którzy mieli wpływ na naszą przyszłość. Czas jest nieubłagany dla każdego z nas, dlatego tak ważne jest celebrowanie takich spotkań.

Szczegółowe informacje na temat jubileuszu są udzielane w sekretariacie szkoły, nr tel. 82 565 38 89.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe