Gm. Leśniowice: Wójt wizytuje budowy w szpileczkach

  • 30.09.2019, 10:29 (aktualizacja 30.09.2019, 20:33)
  • DBEZ
Gm. Leśniowice: Wójt wizytuje budowy w szpileczkach FB: Urząd Gminy Leśniowice
Takiej wójt nie ma żadna inna gmina. Joanna Jabłońska nie dość, że świetnie się prezentuje w szpilkach i czerwonym kostiumie, to jeszcze tak ubrana wizytuje budowy dróg gminnych. Opozycja czasem jej dokucza, ale ona się broni, że pozyskała w tym roku w sumie ok. 3 mln zł dotacji. Tak dużej kasy na drogi w jednym roku dotąd Leśniowice nie miały.

Trwają prace nad przebudową drogi gminnej w miejscowości Wierzbica. Wykonawcą robót jest B. G. Construction Sp. z o. o. z Wólki Tarnowskiej. Wykonano przepusty, dolną warstwę i górną warstwę z tłucznia kamiennego. Droga już jest pokryta asfaltem. Rozpoczęły się również prace nad przebudową drogi gminnej w Sielcu. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Sadex" z Kolonii Sitno. Budowy zakończą się w październiku. Na realizację obu inwestycji gmina Leśniowice otrzymała 60 proc. dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

- Wracałam z urzędu w Chełmie i znalazłam chwilę, żeby wstąpić na budowę. Nie miałam wcześniej na to czasu, a w samochodzie nie wożę innych butów - wyjaśnia wójt okoliczności wykonania zdjęć z budowy drogi, które zostały zamieszczone na stronie facebookowej gminy Leśniowice.

Inwestycje drogowe nie przeszły niezauważone. Na ubiegłotygodniowej sesji za drogę w Sielcu dziękowała radna Monika Mazur, podkreślając, że nareszcie na wiosnę mieszkańcy nie będą tam grzęźli w błocie.

Jedni się cieszą, inni niecierpliwią tym, że wójt nie zrealizowała dotąd swoich obietnic wyborczych i nie przebudowała wszystkich dróg żużlowych. Przypominają o tym radni związani z poprzednią władzą w gminie.

- W wyborach pani wójt obiecywała, że będzie kasować żużlowe drogi i uzupełniać je betonem, tłuczniem, kamieniem... - wytknął na sesji radny Stefan Prokop, wnioskując o wysypanie żużlem dwóch dróg na terenie Horodyska. Swoim komentarzem wywołał dyskusję.

- Kasujemy żużlowe drogi, ale nie wszystkie od razu! - oburzyła się radna Mazur.

- Jeżeli wnioskują państwo o żużel i mamy taką możliwość, żeby go przywieźć, to nie będziemy przeciwko wam - odpowiedział zastępca wójta Grzegorz Dudczak.

- Staram się, jak mogę. W tym roku pozyskaliśmy ponad 1,5 mln. zł na drogi, które były żużlowe. Jeśli znajdziecie państwo pieniądze w budżecie, to ja wszystkie drogi w tym roku przebuduję. Musicie jednak wskazać, skąd przesuwamy fundusze - odpowiedziała też wójt Jabłońska. - Wszystko musi być w granicach naszego budżetu - dodała, zapewniając, że w pierwszej kolejności będą remontowane drogi tam, gdzie mieszkają ludzie.

W tym roku przebudowano już długi odcinek drogi w Wygnańcach. Na drogi w Sielcu i w Wierzbicy ogłoszono przetargi, jeszcze zanim podpisano umowę na ich dofinansowanie. Dzięki temu gmina uzyskała niższe ceny. Pozyskano też 50 tys. zł dofinansowania z nadleśnictwa Chełm na utwardzenie kamieniem drogi do lasu w Leśniowicach za puntem skupu zboża. Na łatanie dziur w drogach wydano już 140 tys. zł i w budżecie gminy nie ma więcej pieniędzy na ten cel. Pozostały środki na odśnieżanie i posypywanie dróg solą i piaskiem.

- Byłam zdegustowana po tej sesji. Przecież angażuję się. Nie siedzę bezczynnie, ale pozyskuję środki - komentuje wójt.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
RW
RW 01.10.2019, 07:46
Mylisz się Panie redaktorze bo w Hrubieszowie rządzi powiatem kobieta i miastem kobieta i obie świetnie się dogadują co nie można było powiedzieć o poprzednikach z PSL.

Pozostałe