Krasnystaw: Sto lat bez lekarzy!

  • 26.09.2019, 16:29 (aktualizacja 26.09.2019, 20:07)
  • GD
Krasnystaw: Sto lat bez lekarzy!
Trudno uwierzyć, że 100-letnia Stefania Małek z Zaburza rzadko korzystała z pomocy lekarzy. Pomimo sędziwego wieku jubilatka jest w pełni sprawna i samodzielna.

Stefania Małek obchodziła setne urodziny 21 września. Z okazji zacnego jubileuszu odwiedzili ją: Justyna Przysiężniak - kierownik KRUS w Krasnymstawie, Jan Mróz - radny powiatu krasnostawskiego, przewodniczący rady gminy Marian Kania oraz sekretarz gminy Marcin Zając.

Po złożeniu gratulacji przewodniczący rady odczytał list okolicznościowy od wójta gminy Żółkiewka. Pani Stefania otrzymała także list gratulacyjny od prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

- Pani Stefania wraz z mężem wychowała 6 dzieci oraz doczekała się 10 wnuków i 13 prawnuków. Całe życie pracowała na roli. Nie korzystała z pomocy lekarzy. W wieku 100 lat jest w pełni sprawna i samodzielna. Ze wzruszeniem przyjęła życzenia, dziękując za pamięć i odwiedziny - mówi Barbara Niedźwiedź, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Żółkiewce.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe